reklama

Voráček: V Soči bude skvělá parta. A olympiádu řeší i Kanada

Jakub Voráček, aktuálně druhý nejproduktivnější hráč Flyers, má před Soči formu. Jakub Voráček, aktuálně druhý nejproduktivnější hráč Flyers, má před Soči formu. autor: Reuters
Přečtěte si rozhovor s hvězdou Philadelphie Flyers Jakubem Voráčkem, který bude jednou z opor českého týmu na olympiádě v Soči.

Philadelphia - Po čtyřech porážkách v řadě do toho "letci" z Philadelphie zase šlápli. Zraněními ochromený Detroit doma porazili 5:0 a vyhoupli se tak opět na příčku zajišťující vyřazovací boje.

Na křídle elitní formace, která třemi góly zápas rozhodla, přitom miláčky domácích fanoušků Girouxe a Hartnella skvěle doplňoval Jakub Voráček. Dva týdny před olympiádou si připsal jednu asistenci, na ledě byl u tří vstřelených branek.

A.cz: Pátá prohra v řadě, to by asi nebylo úplně dobré, že?

Jakub Voráček: Dnes jsme hráli velmi dobře a zasloužili jsme si vyhrát. Je to pro nás velké vítězství. Proměňovali jsme šance, které jsme měli, a skvěle zachytal brankář Mason. Ten nás drží celou sezonu.

Sérii proher jste zlomili proti velmi kvalitnímu soupeři. Je to tak, že vás Detroit donutil předvést lepší výkon než předchozí týmy?

Myslím, že ano. Když moc nebruslíte, nemůžete vyhrát moc zápasů. To bylo vidět právě v posledních třech zápasech, které jsme nezvládli. Dnes jsme dobře bránili a dobře využívali naše šance v útoku.

Hned ze začátku sezony se ve Flyers změnil trenér – Petera Lavioletta nahradil Craig Berube. Změnila se pod ním nějak vaše pozice v týmu?

Vůbec. Moje role je pořád stejná, na ledě trávím stále stejný počet minut. Jsem velmi spokojený, teď jsme tedy neměli dobré období, ale dnes jsme si zasloužili vyhrát.

Olympiáda v Soči se blíží, vnímají vůbec hokejisté během sezony, že je čeká výjimečná událost?

Já se teď popravdě soustředím na svůj výkon v Philadelphii. Na Soči začnu myslet, až odehrajeme poslední zápas proti Calgary. Ještě nás čeká nějakých šest zápasů. S ostatními kluky, když proti sobě hrajeme, se bavíme třeba o tom, jak se tam poletí a podobně. Jako třeba teď nedávno s Davidem Krejčím. Jinak je třeba se soustředit na zápasy v NHL.

Sledoval jste nějak mediální přestřelky ohledně nominací a denominací mezi českými hráči NHL a trenérem Hadamczikem?

To vůbec nebudu komentovat.

Jakou silnou zbraň budou Češi v Rusku mít?

Budeme mít super partu. Tým je dobře poskládaný – budou v něm mladí kluci i zkušení hráči. Takže bude velmi důležité, jak se sehrajeme, protože po příletu asi nebude moc času. Z Ameriky nás jede hodně, takže se na tréninku musíme dát dohromady a rychle si sednout.

Jak vnímají olympiádu Kanaďani? Asi to pro ně nebude takové, jako když se hrálo ve Vancouveru…

Ale docela jo. Olympiáda je pro ně skutečně hodně velká akce. Jako se třeba my bavíme o mistrovství světa, tak se oni baví o olympiádě. Nejen Kanaďané, ale třeba i Američané.

Pro zámořská média bylo velké téma, že v nominaci nezbylo místo na vašeho spoluhráče Clauda Girouxe. Jak to bral?

G (Giroux) byl samozřejmě zklamaný, to na něm bylo vidět. Letos má zatím padesát bodů, to je pro něj solidní sezona, ale Kanada by mohla poskládat tři špičkové týmy… Ale pořád není jasné, jak to bude se Stamkosem, takže si myslím, že je stále šance, že by mohl jet.

reklama