Voráček vedl obrat Flyers, Hertl znovu pokořil Jágra

19. 10. 2014 6:52
Jakub Voráček (vpravo) v akci.
Jakub Voráček (vpravo) v akci. | Foto: Reuters

New York - Jakub Voráček se jednou trefou a dvěma nahrávkami zasloužil o první triumf Philadelphie v nové sezoně NHL. Hostující Flyers porazili v prodloužení Dallas 6:5 .

Kladenský rodák sehrál v přestřelce klíčovou úlohu v samotném závěru. Nejdříve v 55. minutě z dorážky vyrovnal na 4:4 a po rychlé inkasované brance se dvěma asistencemi podílel na úspěšném obratu týmu.

"Nebylo to hezké, ale upracované vítězství. I tak ho bereme," komentoval střelec vítězné branky Claude Giroux první výhru v sezoně. Voráček se v produktivitě českých hráčů vyrovnal vedoucímu Tomáši Plekancovi, který se v sobotu při výhře Montrealu 3:2 nad Coloradem neprosadil. Oba mají sedm bodů.

Hertl na vítězné vlně proti Jágrovi

Tomáš Hertl se v soubojích proti svému idolu z dětství Jaromíru Jágrovi pokaždé radoval z vítězství svého týmu. Naposledy uspěl v sobotu se San Jose v New Jersey 4:2.

"Stále se mi líbí, jak hraje. Je úžasné sledovat, co ve 42 letech na ledě předvádí. Snažím se hrát stejným stylem, protože mám stejně velký zadek," řekl s úsměvem český mladík před utkáním na adresu svého vzoru, jehož obrovský plakát má doma v Praze nad postelí.

Z početné skupiny českých hráčů bodoval v zápase jen Jágr. Zkušený útočník vyřešil přečíslení tři na dva pěknou přihrávkou na úvodní gól týmu, kterým z pravého kruhu snižoval Mike Cammalleri na 1:3. Devils vzápětí přidali kontaktní branku, ale i přes další šance už nestihli vyrovnat. Hertl tak stál i ve čtvrtému duelu proti Jágrovi na vítězné straně: dvakrát v NHL a předtím během její výluky porazil v české extralize se Slavií Praha dvakrát Kladno.

Gólmani sledovali zápasy z lavičky

Jágr byl dětským vzorem i pro Davida Krejčího, jenž pomohl jednou přihrávkou k vítězství Bostonu 4:0 v Buffalu. Český centr si připsal asistenci díky vyhranému vhazovaní na Toreyho Kruga, který puk následně vypálil na branku. Přestože domácí gólman Jhonas Enroth inkasoval v prvních 35 minutách všechny branky, nebyl Michaelem Neuvirthem střídán.

Ze střídačky sledoval zápas i další český gólman Petr Mrázek, který byl v pátek při potížích Jimmyho Howarda s třísly povolán z farmy do hlavního týmu Detroitu. Perspektivní brankář kryl záda Jonasi Gustavssonovi, který podal bezchybný výkon a hlavně jeho zásluhou zdolali Red Wings tým Toronta 1:0 v prodloužení.

Šestatřicetiletý obránce Michal Rozsíval se po zranění z přípravy objevil poprvé v sezoně v sestavě Chicaga, s nímž porazil Nashville 2:1 v prodloužení.

Buffalo - Boston 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky: 10. Hamilton, 14. Chára, 32. Krug (Krejčí), 35. Söderberg. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.685. Hvězdy zápasu: 1. Seidenberg, 2. Hamilton, 3. Chára (všichni Boston).

Pittsburgh - NY Islanders 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 35. a 59. Hörnqvist, 34. Malkin - 6. Hickey. Střely na branku: 38:35. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Halák (NY Islanders).

Montreal - Colorado 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky: 25. a 38. P. K. Subban, 32. Galchenyuk - 3. Tanguay, 58. Duchene. Střely na branku: 36:34. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Subban, 2. Price, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).

Ottawa - Columbus 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 16. Legwand, 28. E. Karlsson, 50. Hoffman - 34. Foligno, 35. Savard. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18.994. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Lehner (oba Ottawa), 3. Foligno (Columbus).

New Jersey - San Jose 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 48. Cammalleri (Jágr), 53. Henrique - 18. Pavelski, 38. Couture, 42. Marleau, 59. J. Thornton. Střely na branku: 37:32. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Marleau (oba San Jose), 3. Cammalleri (New Jersey).

Washington - Florida 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 18. Chimera, rozhodující nájezd Bäckström - 45. Boyes. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Peters, 2. Bäckström, 3. Chimera (všichni Washington).

Detroit - Toronto 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 65. Zetterberg. Střely na branku: 32:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Detroit), 2. Gardiner (Toronto), 3. Glendening (Detroit).

Dallas - Philadelphia 5:6 v prodl. (1:2, 3:0, 1:3 - 0:1)

Branky: 12. a 39. Daley, 23. Cole, 40. Jamie Benn, 55. Spezza - 14. Couturier, 16. B. Schenn, 49. MacDonald, 55. Voráček, 57. Raffl (Voráček), 63. Giroux (Voráček). Střely na branku: 23:37. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Spezza, 3. Seguin (oba Dallas).

Chicago - Nashville 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 2. Oduya, 64. Toews - 12. Weber. Střely na branku: 37:20. Diváci: 21.640. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Oduya (oba Chicago), 3. Hutton (Nashville).

Arizona - St. Louis 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Branky: 51. Korpikoski - 33., 41. a 60. Schwartz, 18. Backes, 32. Steen, 53. Lehterä. Střely na branku: 25:36. Diváci: 11.100. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Korpikoski (Arizona).

Vancouver - Tampa Bay 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 8. Higgins, 23. Edler - 1. a 9. Stamkos (na obě Palát), 37. Callahan, 47. Killorn. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.647. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa Bay), 2. Higgins (Vancouver), 3. Callahan (Tampa Bay).