Voráček zařídil výhru Columbusu a stal se hráčem utkání

1. 1. 2011 11:20
St. Louis - Phoenix 4:3, Dallas - Vancouver 1:4

Columbus - Českému útočníkovi Jakubu Voráčkovi blýská v NHL na lepší časy. Po dvou zápasech, ve kterých se kvůli špatným výkonům nevešel do sestavy Columbusu, zařídil svému týmu vítězství.

Modrokabátníci porazili Ottawu 4:3, když český hokejista rozhodl svým gólem v prodloužení. Voráček si navíc připsal asistenci u prvního gólu zápasu a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Winter Classic prostě bude! I když počasí nepřeje
Češi v NHL zářili. Hejduk a Kubina dali vítězné góly

Domácí hokejisté měli na dosah vítězství už v základní hrací době, když v 36. minutě po trefě Ricka Nashe vedli už 3:0. Hosté však dokázali ještě do druhé přestávky snížit a v třetí třetině manko zcela smazali. Vyrovnávací branku vstřelil při hře bez brankáře minutu a jedenáct sekund před koncem základní hrací doby Daniel Alfredsson po přihrávce Milana Michálka.

Voráček pak rozhodl zápas svým sedmým gólem v sezoně v třetí minutě nastaveného času, když uplatnil důraz, zmocnil se puku odraženého před branku a zametl ho za záda gólmana Briana Elliotta. Blue Jackets si tak připsali třetí vítězství v řadě.

"Bylo těžké sledovat předchozí dva duely jen z tribuny. Oba jsme vyhráli, měl jsem trochu obavy, jestli se vůbec vrátím do sestavy. Snažil jsem se na dnešní zápas maximálně připravit a jsem šťastný, že jsem pomohl týmu k dalšímu vítězství," radoval se po utkání Voráček, jehož spoluhráč Jan Hejda sehrál jubilejní 300. zápas v NHL.

Plekanec porazil Vokouna

S Voráčkovým výkonem byl spokojený trenér Scott Arniel. "Řeknu mu totéž, co jsem předtím řekl i všem dalším hráčům, které jsem nechal sedět na tribuně. Jake (Jakub) sehrál skvělý zápas a teď to musí zopakovat. V následujících čtyřiceti zápasech se rozhodne o všem a bude záležet na vyspělosti a pokrocích hráčů," uvedl Arniel, jehož tým se v tabulce Západní konference pohybuje na hraně osmičky týmů postupujících do play off.

Tomáš Plekanec s Romanem Hamrlíkem z Montrealu pomohli svými přihrávkami otočit skóre zápasu s Floridou z 0:2 na 3:2, když rozhodující gól vstřelila až v prodloužení nová posila James Wisniewski. Obránce, jehož Canadiens získali v úterý z New Yorku Islanders, dal i úvodní branku svého týmu a byl vyhlášen první hvězdou večera.

New Jersey - Atlanta 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Fayne, 22. Langenbrunner, 54. Kovalčuk - 53. Byfuglien. Střely na branku: 28:29. Diváci: 13.492.

Florida - Montreal 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Weiss, 23. Kulikov - 31. a 64. Wisniewski (na první Hamrlík, na druhou Plekanec), 33. Gionta. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 48 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zákroků měl 93,8 procenta. Střely na branku: 22:48. Diváci: 20.072.

Minnesota - Nashville 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 59. Kobasew (Havlát) - 5. Franson, 31. Hornqvist, 59. Ward, 60. Sergej Kosticyn. Střely na branku: 23:32. Diváci: 18.285.

Detroit - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 12. Franzén, 40. Filppula, 51. Tatar - 14. Moulson, 20. Tavares, 36. Joensuu, 64. Parenteau. Střely na branku: 41:23. Diváci: 20.066.

Calgary - Colorado 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky: 26. Kostopoulos, 27. Iginla, 34. Jackman - 48. Winnik, 58. Fleischmann. Střely na branku: 23:21. Diváci: 19.289.

Anaheim - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 6. a 26. Blake, 24. a 57. Višňovský, 46. Ryan - 29. Nodl, 44. Carter. Střely na branku: 27:37. Diváci: 17.103.

St. Louis - Phoenix 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky: 15. Boyes, 28. Johnson, 39. Pietrangelo, 44. Steen - 47. a 60. Doan, 59. Korpikoski. Střely na branku: 22:33. Diváci: 19.150.

Dallas - Vancouver 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Morrow - 18. D. Sedin, 18. Torres, 30. H. Sedin, 37. Bieksa. Střely na branku: 45:22. Diváci: 17.733.

Columbus - Ottawa 4:3 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 11. Umberger (Voráček), 33. Pahlsson, 36. Nash, 63. Voráček - 39. Fisher, 42. Foligno, 59. Alfredsson (M. Michálek). Střely na branku: 23:38. Diváci: 17.652.