Voráček zařídil výhru Flyers, Chicago otáčí sérii s Blues

26. 4. 2014 7:14
Jakub Voráček vstřelil vítězný gól a Philadelphia srovnala stav série s New York Rangers.
Podívejte se na branku Jakuba Voráčka, kterou český útočník rozhodl čtvrté utkání prvního kola Stanley Cupu. | Video: NHL.com

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček vstřelil v pátečním utkání 1. kola play off NHL vítězný gól Philadelphie, která porazila New York Rangers 2:1 a srovnala sérii na 2:2.

Třetí výhru v řadě vybojovali obhájci Stanleyova poháru z Chicaga, kteří zvítězili 3:2 v prodloužení na ledě St. Louis a otočili průběžný stav série z 0:2 na 3:2.

Nejprv zachránil pásmo, pak dal gól

Voráček se prosadil ve 28. minutě, když v přesilové hře obětavým pádem udržel puk v útočném pásmu, následně si najel před branku, úspěšně tečoval střelu Braydena Schenna a zlomil nerozhodný stav 1:1, který svítil na ukazateli po první třetině.

Další branka už v utkání nepadla a český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu hned za brankářem Flyers Stevem Masonem, který zneškodnil 37 z 38 střel Rangers.

Pětadvacetiletý kanadský gólman tak vychytal své premiérové vítězství v play off NHL. Naposledy se ve vyřazovacích bojích radoval z výhry ještě jako devatenáctiletý junior v roce 2008 v dresu Kitchener Rangers v mládežnické Ontario Hockey League.

Obrat Chicaga stvrdil v prodloužení Toews

Blackhawks prohrávali s Blues už 0:2 na zápasy, pak ale dvakrát zabrali na domácím ledě a nyní dokázali poprvé zvítězit i v St. Louis. Mají tak postupový mečbol, který mohou proměnit v nedělním šestém zápase před vlastními fanoušky.

O jejich výhře v pátečním duelu rozhodl Jonathan Toews, který se v 8. minutě prodloužení dostal do samostatného úniku a brankáře Ryana Millera překonal kličkou do bekhendu.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (stav série 2:2).

Západní konference - 5. zápasy:

St. Louis - Chicago 2:3 v prodl. (stav série 2:3), Anaheim - Dallas 6:2 (stav série 3:2).