reklama

Grázl a surovec! Zámoří spílá zákeřnému Abdelkaderovi

Podívejte se na ošklivý faul na Vladimíra Sobotku Sport
Zámořští fanoušci kritizují faul amerického kapitána Justina Abdelkadera na Vladimíra Sobotku.

Praha - Nejen čeští hráči a fanoušci spílají Justinu Abdelkaderovi za ošklivý faul na Vladimíra Sobotku. Americký kapitán to schytává také ze zámoří, které mu zazlívá především následné pětiminutové oslabení, v němž Spojené státy inkasovaly dvě branky na 3:1.

Na sociálních sítích se to hemží kritickými hlasy na adresu Abdelkadera. "Bylo to surové. Vždyť toho kluka málem zabil," podivuje se na Twitteru Američan Michael Caples.

"Justin Abdelkader ukončil šampionát dřív než tým, jemuž dělal kapitána," přidala se novinářka Helene St. Jamesová v narážce na dvoubrankový náskok, který si Češi v dlouhé přesilovce vytvořili.

Zuřivá diskuse se rozběhla také pod zprávou ze čtvrtečního zápasu na stránkách nhl.com.

"Takhle surově hrál celý turnaj, jsem rád, že je pryč a už nikoho nezraní," napsal zde uživatel Peter Wallenberg. "Vždycky to byl a vždycky to bude grázl," souhlasí s ním Gavin Buckland a dodává, že podobné chování předvádí Abdelkader i v dresu Detroitu Red Wings.

Salák: Byla to prasárna

Také čeští fanoušci si Abdelkaderův zákrok berou na paškál, zároveň však přidávají i velkou dávku ironie.

"Abdelkadere, děkujeme! Nejužitečnější český hráč: Justin Abdelkader! Dnes nám zápas vyhráli Saša Salák a Justin Abdelkader," koluje internetem.

To přímo v českém týmu kromě radosti z postupu vřela pořádná zloba. "Tohle je prasárna, normální poprava," zuřil po utkání za všechny gólman Alexander Salák. "Vůbec nechápu, čemu se ještě divili – jasných pět minut. I kdyby tady Američané postoupili, ten frajer by si tu za takovou prasárnu už neměl zahrát."

reklama