Vrána dal dvacátý gól v KHL, naopak Červenka se trápí

16. 1. 2012 19:26
Vránova trefa Chabarovsku body nepřinesla
Petr Vrána.
Petr Vrána. | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Roman Červenka, Alexander Radulov a Petr Vrána. Takové složení má trojice nejlepších střelců hokejové KHL. Třetí jmenovaný vstřelil svůj dvacátý gól sezony v dnešním zápase svého Chabarovsku na ledě Čerepovce.

Týmu však trefa českého útočníka nebyla nic platná, Chabarovsk prohrál 2:3. Šestadacetiletý rodák ze Šternberku snižoval ve 37. minutě na 1:3 a potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha ligy. Jeho spoluhráč Stěpanov pak v samém závěru utkání snížil na rozdíl jediné branky.

Bulis zářil proti Atlantu, Petrohrad zase prohrál

Amur toužil po vyrovnání, jeho snahu ovšem zhatil právě Vrána, který byl minutu a půl před koncem duelu vyloučen.

Zatímco Vrána bodově září, Romanu Červenkovi střelecký prah v novém roce řádně zvlhnul. Útočník Omsku v lednu ještě neskóroval a jeho půst trvá už osm zápasů. Avangard dnes ale vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech na kluzišti moskevského Dynama.

Branku Omsku dal jiný český forvard Marek Kvapil. Při penaltách ale neuspěl, stejně jako Červenka a Klepiš. Rozhodnutí ale zařídil úspěšným nájezdem Alexandr Pěrežogin.

Kontinentální hokejová liga:

Čerepovec - Chabarovsk 3:2 (Němec 0+1 - Vrána 1+0), Nižnij Novgorod - Magnitogorsk 3:4 po sam. nájezdech, Viťaz Čechov - Novokuzněck 2:3, Dynamo Moskva - Omsk 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Kvapil 1+0), Spartak Moskva - Novosibirsk 2:3.