reklama

Vrána si na NHL musí počkat. Washington ho poslal do Švédska

Jakub Vrána byl letos draftován bv prvním kole, na NHL si ale bude muset minimálně rok počkat. Jakub Vrána byl letos draftován bv prvním kole, na NHL si ale bude muset minimálně rok počkat. autor: Reuters
Jakub Vrána bude v příští sezoně hrát ve švédském Linköpingu, kam ho poslalo vedení Washingtonu, protože se v kempu neprobojoval do elitních dvou formací.

Washington - Talentovaný hokejový útočník Jakub Vrána bude v příští sezoně hrát ve švédském Linköpingu. V letošním roce nejvýše draftovaný Čech se v kempu Washingtonu neprobojoval do elitních dvou formací a vedení Capitals se rozhodlo jej uvolnit zpět do Evropy.

"Jakub se vrací zpět. Přiletět by měl už v neděli. Má za sebou dobrý kemp, ale první dvě formace Capitals jsou našlapané," řekl ČTK hráčův zástupce Aleš Volek ze společnosti Alvo sports management.

Vrána bude k dispozici i dospělému nároďáku

Osmnáctiletý Vrána se v letošním roce výrazně podílel na zisku stříbrné medaile na mistrovství světa hráčů do 18 let a startoval i na juniorském šampionátu.

Ve Švédsku působí již od roku 2011 a v nadcházející sezoně by měl mít pevné místo v sestavě seniorského týmu Linköpingu. Zároveň bude k dispozici i juniorské reprezentaci na MS a je pravděpodobné, že se dočká i pozvánky do seniorského národního týmu.

Společně s Vránou, jehož si Washington na draftu vybral jako hráče číslo 13, se do Evropy vrací i brankář Vítek Vaněček. Ten má smlouvu s extraligovým Libercem a měl by být k dispozici i prvoligovým Benátkám nad Jizerou.

reklama