Vrbata: Celý šampionát to nebylo ono, nedávali jsme góly

Radim Vrbata přiznal, že jeho neproměněná šance v závěru třetí třetiny rozhodla o konci českého týmu na MS.
Českým hráčům zbyly i po zápase se Švýcary zase jen oči pro pláč. A tato porážka znamená vyřazení z play off a konec nadějí na velký úspěch.
Zbyněk Michálek si možná v koutku duše vysnil, že k bronzu a stříbru letos přidá světové zlato. Ale na titul mistra světa si musí nejméně rok počkat.
Jiří Hudler byl na světovém šampionátu po dlouhých deseti letech.
Češi tak ve Stockholmu nenavázali na zlato a dva bronzy z předešlých tří let...
Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 5. 2013 20:30
Měl největší šanci českého týmu na vyrovnání. V 57. minutě se Radim Vrbata řítil po chybě švýcarských hráčů při rozehrávce sám na brankáře Martina Gerbera, při pokusu o blafák mu však puk sjel z hole.

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Měl největší šanci českého týmu na vyrovnání. V 57. minutě se Radim Vrbata řítil po chybě švýcarských hráčů při rozehrávce sám na brankáře Martina Gerbera, při pokusu o forhendový blafák mu však puk sjel z hole a zakončit nedokázal.

Čeští hokejisté tak ve čtvrtfinále mistrovství světa Švýcarům podlehli 1:2, a po čtyřech letech tak nepostoupili do závěrečných bojů o finále.

"Věděl jsem, že v té rychlosti nechci chodit do bekhendového blafáku. Už mi tady na turnaji dvakrát nevyšel. Chtěl jsem počkat a forhendem dávat puk nahoru. Nevím, co se stalo, jestli mi třeba puk přeskočil čepel. Prostě jsem promáchl," řekl novinářům po zápase jednatřicetiletý útočník.

Radime, hodně si promarněnou šanci vyčítáte?
Šlo o největší šanci na vyrovnání, takže mě to moc mrzí.

Jste hodně zklamaný?
Všichni sem jeli za úspěchem, nikdo tady nepřijel prohrávat. Chtěli jsme, bohužel to nevyšlo. Tak to někdy ve sportu chodí.

Proč si myslíte, že tomu tak bylo?
Celý šampionát, včetně tohoto zápasu, to nebylo ono. Na Švýcary jsme si věřili, že to zvládneme. Asi jsme vyhořeli na tom, co nám nešlo celý šampionát - dávali jsme málo gólů.

To asi platí také o dnešním zápase, že? Ve třetí třetině jste tlak měli...
Měli jsme střely i skrumáže. Švýcaři dali první gól tak, že jsme si ho tam kopli sami. Nám se tady tohle na turnaji nestalo, že by se puk nějak šťastně odrazil. Takové to štěstí, kdy jde člověk do brankoviště s tím, aby se otevřel prostor tam, kde bychom to potřebovali, jsme neměli. Ale Švýcaři tomu šli asi víc naproti.

Co říkáte na Švýcary? Vyhráli osmý zápas v řadě...
Není to náhoda, hrají fakt dobře. Nás porazili dvakrát, dali i Švédy a Kanadu, a jsou v semifinále. Hrají to, co potřebují. Mají dobrý systém a tým mají pohromadě celou sezonu.