Vrbata gólem nastartoval triumf Vancouveru, Šmíd se popral

Aktualizováno 18. 10. 2014 7:00
Radim Vrbata se si nový dres Vancouveru zvykl rychle a gólem a asistencí se podílel na výhře Canucks v Edmontonu.
Útočník Vancouveru Radim Vrbata (vlevo) v akci.
Útočník Vancouveru Radim Vrbata (vlevo) v akci. | Foto: Reuters

New York - Radim Vrbata se si nový dres Vancouveru zvykl rychle a gólem a asistencí se v pátek podílel na výhře Canucks v Edmontonu. Zároveň se stal třetí hvězdou zápasu NHL.

Český útočník zlomil ve 36. minutě bezbrankový stav, když přihrávku Daniela Sedina uklidil pod břevno odkryté branky domácích. Vrbata tak v novém působišti skóroval ve všech třech zápasech sezony, ve dvou případech se dokonce jednalo o vítěznou trefu.

Ondřej Pavelec podal v brance Winnipegu další slušný výkon, jenže jeho spoluhráči neskórovali, a tak s týmem podlehl Nashvillu 0:2. Český gólman byl ale i přes prohru vyhlášen třetí hvězdou zápasu, když kryl 25 střel a dlouho držel naděje týmu na bodový zisk. Kladenský odchovanec inkasoval oba góly po tečovaných střelách.

Bek Ladislav Šmíd se snažil mužstvo Calgary probudit v Columbusu bitkou z ospalého startu. Osmadvacetiletý obránce se v desáté minutě, kdy Flames prohrávali 0:2 a do té doby ani nevystřelili, porval za brankou s Corey Troppem. Jejich výstup se obešel bez pořádných úderů a po zápasnických chvatech skončili oba na ledě. Calgary pak sice v poslední třetině utkání zdramatizovalo, ale dvěma góly jen snížilo na konečných 2:3.

Bitku Šmída s Troppem si prohlédněte ZDE

Trenér Detroitu Mike Babcock si po minulém utkání stěžoval, že jeho svěřenci byli pomalí jako sirup. Kritická slova zabrala a Red Wings v následujícím zápase zvítězili po výborném výkonu 4:1 v Torontu. Hlavním postavou byl švédský útočník Henrik Zetterberg, jenž asistoval u všech branek týmu. Jednu přihrávku si připsal i Jakub Kindl, který pasem od obranné čáry rozjel třetí gólovou akci Detroitu.

Buffalo - Florida 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 24. Bergenheim. Střely na branku: 26:35. Diváci: 17.864. Hvězdy zápasu: 1. Bergenheim (Florida), 2. Enroth (Buffalo), 3. Luongo (Florida).

Columbus - Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky: 3. Skille, 6. Johansen, 28. Calvert - 43. Raymond, 52. Jooris. Střely na branku: 26:31. Diváci: 15.987. Hvězdy zápasu: 1. Calvert, 2. Letestu, 3. Skille (všichni Columbus).

Toronto - Detroit 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 41. Santorelli - 10. a 26. Franzén, 39. Nyquist (Kindl), 46. Abdelkader. Střely na branku: 24:35. Diváci: 19.054. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Franzén, 3. Nyquist (všichni Detroit).

Winnipeg - Nashville 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 17. Ribeiro, 48. J. Neal. Střely na branku: 31:27. Gólman Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Volčenkov (oba Nashville), 3. Pavelec (Winnipeg).

Edmonton - Vancouver 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 36. Vrbata, 60. D. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens (Edmonton), 2. Miller, 3. Vrbata (oba Vancouver).

Anaheim - Minnesota 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 45. Cogliano, 52. Perry - 23. Zucker. Střely na branku: 26:28. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Cogliano, 3. Vatanen (všichni Anaheim).

3. Dallas 4 2 1 1 10:11 5
4. Minnesota 3 2 0 1 9:2 4
5. St. Louis 3 1 1 1 6:5 3
6. Colorado 5 1 1 3 7:17 3
7. Winnipeg 4 1 0 3 7:11 2