Vrbata rozhodl dvěma góly o výhře Vancouveru, Voráček mlčel

20. 11. 2014 5:00
Radim Vrbata se dvěma góly podílel na výhře hokejistů Vancouveru na ledě Edmontonu. | Foto: Reuters

Edmonton - Radim Vrbata svým sedmým a osmým gólem v tomto ročníku NHL se velkou měrou podílel na výhře hokejistů Vancouveru 5:4 na ledě Edmontonu.

Vrbata ve středečním zápase nejprve ve 23. minutě zakončil v přesilovce spolupráci bratrů Sedinů a zvýšil na 2:0, ve 38. minutě pak rovněž v přesilovce poslal Canucks do vedení 4:3.

Edmonton sice ve třetí třetině opět dokázal srovnat skóre, vítězný gól však v 52. minutě vstřelil Yannick Weber.

Ve druhém zápase se naopak bodově neprosadil útočník Philadelphie Jakub Voráček, jehož Flyers prohráli na ledě New Yorku Rangers 0:2. Voráček tak nebodoval po čtyřech duelech, v nichž si připsal na své konto aspoň jeden kanadský bod, a nedokázal se tak vrátit do čela produktivity soutěže před Sidney Crosbyho.

NHL:

NY Rangers - Philadelphia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 6. Klein, 28. Nash. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Nash (oba NY Rangers), 3. Mason (Philadelphia).

Edmonton - Vancouver 4:5 (0:1, 3:3, 1:1)

Branky: 25. Pinizzotto, 32. Purcell, 32. Gordon, 47. Ference - 23. a 38. Vrbata, 16. Hansen, 30. Higgins, 52. Y. Weber. Střely na branku: 32:31. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. Vrbata (oba Vancouver), 3. Pinizzotto (Edmonton).

4. Chicago 18 10 1 7 51:36 21
5. Minnesota 17 10 0 7 50:39 20
6. Colorado 19 6 5 8 47:61 17
7. Dallas 19 6 4 9 53:67 16