reklama

Vstává slovenský obr z popela? Trenčín v nové sezoně září, řeči Radivojeviče nemusí být plané

Branko Radivojevič zamířil po úspěšném angažmá v Liberci domů do Trenčína. Branko Radivojevič zamířil po úspěšném angažmá v Liberci domů do Trenčína. autor: Milan Kammermayer
Propad trenčínského hokeje dosáhl v uplynulém ročníku slovenské extraligy skoro až na dno, Dukla se s odřenýma ušima sotva zachránila. Během léta ale prošel kádr obměnou a na startu nové sezony se zdá, že se na stařičkém stadionu Pavola Demitry blýská na lepší časy. "Hovořit o play-off je alibistické, chtěl bych do Trenčína vrátit mistrovský titul," nechal se slyšet Branko Radivojevič, odchovanec a kapitán kdysi veleúspěšného klubu, do nějž se vrátil po vydařeném angažmá v Liberci.

Trenčín - V české extralize překvapil raketovým nástupem do sezony Chomutov a také na Slovensku najdete na čele mužstvo, které byste tam po loňském ročníku slovenské extraligy nejspíš nečekali. Duklu Trenčín. Bývalý armádní klub se na jaře klepal v baráži, ale nyní je s posíleným kádrem zdá se zpět ve hře o pozice nejvyšší.

Průvan v Hradci se (zatím) nechystá, Sýkora žije. Kdo dá v extralize příště hattrick? Průvan v Hradci se (zatím) nechystá, Sýkora žije. Kdo dá v extralize příště hattrick? Prohlédněte zde

Ze slovenské hokejové mapy vymizely v posledních měsících a letech některé známé bašty a dlouhodobě to nevypadalo příliš dobře ani s Trenčínem. Klub, který se pyšní třemi slovenskými a jedním československým titulem, dokázal zastavit propad až za pět minut dvanáct a v baráži se těsně zachránil.

V létě začala Dukla jednat ještě více, aby se tristní výsledek neopakoval a aby hrál Trenčín znovu alespoň ve vyřazovacích bojích hubené slovenské soutěže. Vyměnila generálního manažera, trenérského kormidla se chopil Peter Oremus a jako největší posila přišel šestatřicetiletý Branko Radivojevič. "Přišel bych, i kdyby hrál Trenčín nižší soutěž," hlásil vyhlášený srdcař.

Po příchodu na západ Slovenska Radivojevič věřil, že se novému vedení podaří poskládat tým, který bude v extralize konkurovat těm nejlepším. "Prvním krokem je návrat do play-off, ale já sním o vyšších příčkách. Nezajímá mě žádný střed tabulky, chtěl bych do Trenčína v budoucnu vrátit titul," netajil se dvojnásobný medailista z mistrovství světa vysokými ambicemi.

Sestavit silné mužstvo se nakonec skutečně povedlo. Do Trenčína přišli Radivojevičovi vrstevníci Peter Frühauf a Tomáš Starosta vyztužit obranu, místo po norském brankáři Voldenovi, který odešel do jiné, jihlavské Dukly, zaujal Michal Valent. Ze Švédska se vrátil nadějný mladík Ladislav Romančík a podařilo se udržet opory Tomáše Bulíka, Marcela HossuJakuba Gašparoviče či Petera Ölveckého.

Smrt trenéra i urážky v baráži. Trenčín se nakonec zachránil, ale hokej ve městě chřadne Smrt trenéra i urážky v baráži. Trenčín se nakonec zachránil, ale hokej ve městě chřadne Čtěte zde

A hlavně Ölvecký s Radivojevičem se pustili do soupeřů v úvodu extraligy opravdu zhurta. Oba členové elitní formace mají po čtyřech kolech bilanci více než bod na zápas a výrazně obrozené Dukle pomohli ke čtyřem vítězstvím. Trenčín porazil Liptovský Mikuláš, vyhrál v Popradu a doma zdolal také úřadující mistry z Banské Bystrice. V Žilině udržel brankář Valent dokonce čisté konto, a tak vyhlíží Dukla páteční šlágr s Nitrou z vedoucí pozice.

Po čtyřech kolech samozřejmě nelze dělat závěry, ale na každý pád vlila parta kolem Oremuse a Radivojeviče skomírajícímu Trenčínu do žil notnou dávku optimismu. "Jdeme krok za krokem. Sezona je dlouhá a velkou roli sehraje i zdraví. Nemáme totiž tak široký kádr," přiznal mistr české extraligy z roku 2016. Už v prvním kole totiž Trenčín přišel o Marcela Hossu, kterého prasklina pánevní kosti vyřadila ze hry minimálně na několik týdnů.

Těsně před startem nové sezony se Dukla dohodla s účastníkem KHL, Slovanem Bratislava, a může v průběhu ročníku počítat s výpomocí pětice hráčů s dvoucestnými smlouvami. To zejména v případě reprezentantů Michala Hlinky a Tomáše Hrnky určitě není k zahození. Ve slovenské extralize působí v současnosti více zámořských hráčů, než bývalo v minulosti zvykem.

"Je to takový trend, Banská Bystrica na tom v minulé sezoně vydělala, ale my jdeme vlastní cestou," podotkl Radivojevič s poukázáním na ryze slovenské mužstvo Trenčína s jediným, zkušeným Čechem, Radkem Dlouhým.

V loňském ročníku se Trenčín musel vypořádat s tragickou smrtí trenéra Kobezdy, v baráži se stal terčem posměchu z úst generálního manažera soupeře z Detvy. Nyní už to vypadá s Duklou mnohem lépe, na návrat do play-off kvalitu nesporně má a kdoví, třeba nebude Radivojevič s řečmi o titulu daleko od pravdy.

V moravskoslezském derby to jiskřilo, Třinec zlomil Vítkovice v přesilovkách V moravskoslezském derby to jiskřilo, Třinec zlomil Vítkovice v přesilovkách Prohlédněte zde
reklama