reklama

Vůjtek má další problém. Hossa přiletěl se zlomeným prstem

Největší hvězda Slováků přiletěla do Soči se zlomeným prstem na noze. Vladimír Vůjtek už přitom přišel o Gáboríka i Višňovského. Největší hvězda Slováků přiletěla do Soči se zlomeným prstem na noze. Vladimír Vůjtek už přitom přišel o Gáboríka i Višňovského. autor: Reuters
Zakleté Slovensko. Vladimír Vůjtek počítá zranění další hvězdy - Marián Hossa přiletěl do Soči se zlomeným prstem na noze.

Praha / Soči - Vladimír Vůjtek má na střídačce slovenských hokejistů další problém. Jeho reprezentaci před turnajem kosí jedno zranění za druhým. O hvězdy Mariána Gáboríka a Ľubomíra Višňovského už Slováci přišli a dnes se ukázalo, že v pořádku není ani aktuálně nejlepší Slovák Marián Hossa.

Kanonýr Chicaga dnes do Soči přiletěl se zlomeným prstem na noze, do olympijského turnaje by ale navzdory zdravotní indispozici měl zasáhnout.

"Dá se říct, že jsem zdravotně v pořádku. Akorát mám zlomený prst na noze," řekl Hossa novinářům po svém příletu. "Už jsem s tím čtyři zápasy odehrál v NHL, dá se to," uklidnil Hossa Slováky.

Bolelo to hodně, teď už je to lepší

"V brusli je to v pohodě, horší je to v normálních botách. Celkově to ale není tak špatné. Na začátku to bolelo hodně, teď už je to lepší," upřesnil Hossa.

Jeho absence by pro Slováky byla nenahraditelnou ztrátou. Vladimír Vůjtek měl už při skládání nominace velké problémy, krtáce před reprezentačním srazem přišel o obránce Michala Sersena a Dominika Graňáka, na konci týdne pak výstupní lékařskou prohlídkou lékařů v NHL neprošly dvě hlavní opory Slováků kanonýr Marián Gáborík a Ľubomír Višňovský.

Gáborík nedokázal doléčit zlomeninu klíční kosti, v případě sedmatřicetiletého beka Višňovského byl ale Vůjtek hodně rozzlobený. New York Islanders ho odmítili do Soči pustit kvůli nedávnému otřesu mozku, i když už Višňovský v NHL několik zápasů normálně nastupoval.

Slováci turnaj zahájí ve čtvrtek ve 13:30 v utkání s favorizovanými Spojenými státy, v základní skupině se pak utkají ještě s Ruskem a Slovinskem.

Kompletní informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči najdete ZDE.

reklama