reklama

Vůjtek povolal gólmana Čiliaka z Komety na Německý pohár

Marek Čiliak. Marek Čiliak. autor: Lukáš Drštička
Brankář Marek Čiliak z Komety Brno byl dodatečně povolán do kádru slovenské hokejové reprezentace na Německý pohár v Mnichově.

Bratislava, Helsinky - Brankář Marek Čiliak z Komety Brno byl dodatečně povolán do kádru slovenské hokejové reprezentace na Německý pohár v Mnichově. Čtyřiadvacetiletý gólman nahradil v týmu českého trenéra Vladimíra Vůjtka staršího Júliuse Hudáčka ze švédského Örebra.

Čiliak bude jedním ze čtrnácti krajánků z české extraligy. V týmu je trojice ze Sparty, obránci Marek Ďaloga, Juraj Mikuš a útočník Lukáš Cingel, kteří se připojí až po dnešním utkání Ligy mistrů Linköpingem.

Dále jsou v mužstvu obránci Oldrich Kotvan (Zlín), Juraj Valach (Slavia) a Peter Čerešňák a útočníci Michael Vandas (oba Vítkovice), Rastislav Dej (Hradec Králové), Martin Bakoš (Liberec), Vladimír Dravecký (Třinec), Tomáš Marcinko (Pardubice), Roman Rác (Olomouc) a Ján Sýkora (Plzeň). Z původní nominace se omluvil forvard Dávid Skokan z Hradce Králové.

Kukkonen na Karjale hrát nebude

Ke změně došlo i ve finské reprezentaci na turnaj Karjala v Helsinkách. Trenér  Kari Jalonen musel šachovat v obraně. Beka Lasseho Kukkonena z Kärpätu Oulu nahradil Jyri Marttinen z Ässätu Pori. Již dříve byl povolán místo útočníka Sakariho Salminena z Nižního Novgorodu Harri Pesonen ze švýcarského Lausanne.

Do turnaje Karjala vstoupí Finové ve čtvrtek zápasem proti českému týmu. O dva dny později se utkají s Ruskem a v neděli je čeká severské derby se Švédskem.

reklama