reklama

Vůjtek si jako asistenty vybral Jandače, Kalouse a Špačka

Vladimír Vůjtek Vladimír Vůjtek autor: ČTK
Na střídačce hokejové reprezentace budou vedle Vůjtka extraligoví trenéři Josef Jandač ze Sparty, Jiří Kalous z Třince a Jaroslav Špaček z Plzně.

Praha - Asistenty Vladimíra Vůjtka na střídačce hokejové reprezentace budou extraligoví trenéři Josef Jandač ze Sparty, Jiří Kalous z Třince a Jaroslav Špaček.

Ten byl členem realizačního týmu také u Vůjtkova předchůdce Vladimíra Růžičky a je asistentem trenéra v Plzni. Funkci generálního manažera bude zastávat nadále svazový šéftrenér Slavomír Lener.

Vůjtek se na jménech svých spolupracovníků domluvil na dnešním setkání s šéfem hokejového svazu Tomášem Králem. Původně je sice ještě nechtěli zveřejnit, ale nakonec záměr změnili. "S návrhem trenéra Vůjtka jsem souhlasil a budoucí spolupráci jsme projednali i s trenéry, kterých se týká, a s kluby, ve kterých působí," uvedl Král.

Jandač, Kalous i Špaček se budou účastnit i akcí v průběhu sezony, tedy turnajů a zápasů seriálu Euro Hockey Tour.

V předešlých dnech se spekulovalo, že by jedním z asistentů mohl být i Radim Rulík, který společně s Miloslavem Hořavou dovedl v uplynulé sezoně Litvínov k extraligovému titulu. "Uvažoval jsem o hodně jménech, ale v konečné fázi jsem se rozhodl pro uvedené tři," řekl Vůjtek.

Ten nakonec nebude úzce spolupracovat ani s trenéry reprezentací do 20 a 18 let Jakubem Petrem a Robertem Reichelem. "Ale sejdu se s nimi a o určitých hráčích si promluvíme," uvedl kouč národního týmu.

Vůjtek je týmový hráč

68letý Vůjtek tak podle očekávání složil trenérský štáb z více hokejových odborníků mladšího věku. "Jsem týmový hráč, rád si nechám poradit. Myslím, že by se dala skloubit parta čtyř-pěti lidí, kteří by do toho měli co mluvit," říkal Vůjtek v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz - čtěte ZDE.

Josef Jandač je hlavním koučem Sparty a zkušenosti má i z hokejové reprezentace, se kterou jako asistent Vladimíra Růžičky získal poslední zlaté medaile na mistrovství světa v roce 2010. 

Jiří Kalous, trenér třineckých Ocelářů, se na lavičku národního týmu postaví poprvé. V průběhu květnového mistrovství světa v Praze ale pomáhal Vladimíru Růžičkovi sbíráním informací o soupeřích. Jaroslav Špaček, Růžičkův asistent, na střídačce národního týmu i po příchodu Vůjtka zůstává.

Jmenování tří výrazně mladších českých trenérů není žádným překvapením. Jeden z nich by po odchodu Vůjtka dokonce mohl reprezentaci převzít. Vůjtek má smlouvu pouze na jednu sezonu a jeho vrcholem má být příští mistrovství světa v Rusku. 

Šéf Svazu Král už nicméně několikrát naznačil, že se nebojí smlouvu s Vůjtkem po sezoně prodloužit. I s ohledem na to, že se už za rok v září koná v Kanadě Světový pohár.

reklama