reklama

Výborný: Brošák mě už žene do důchodu, chce kapitánské céčko

David Výborný je kapitánem i ofenzivní oporou Mladé Boleslavi David Výborný je kapitánem i ofenzivní oporou Mladé Boleslavi autor: ČTK
Hokejový útočník David Výborný zvažuje, jestli po této sezoně neukončí svou bohatou kariéru.

Praha - David Výborný, to je synonymum pro zlatý věk českého hokeje z přelomu tisíciletí. Spolu s Františkem Kaberlem jsou jediní, kdo dokázali získat všech pět titulů mistrů světa ve slavné dekádě mezi lety 1996 a 2005.

Nyní působí devětatřicetiletý útočník v Mladé Boleslavi, kterou má jako kapitán držet co nejdále od barážových vod, a zvažuje, zda tato sezona nebude jeho poslední. "Uvidíme, jak to všechno dopadne a jak se budu cítit," říká Výborný.

Po návratu do extraligy máte za sebou úspěšný vstup do sezony, ze tří zápasů jste získali šest bodů. Co vám tato utkání ukázala?
"Ukázalo se, že naše hra je založená na bojovnosti a přesilovkách. To se potvrdilo i na Spartě."

Přesto máte zatím i slušnou produktivitu.
"Tak určitě. To dělají ty přesilovky. Máme v mužstvu dobře smíchány zkušené hráče s mladými a zatím nám to jde. Doufám, že to tak bude pokračovat dál."

Experti vám před sezonou dávali dost velké šance na to, že letos konečně nebudete hrát baráž. A podle startu do soutěže to vypadá, že i vaše cíle by mohly být vyšší než jen bojovat o záchranu. Je to tak?
"My máme jako prioritu pořád záchranu. Nevím, jací experti o nás mluví nebo nemluví, ale my si to necháme pro sebe, co chceme hrát."

V Boleslavi jste se po přestupu ze Sparty docela zabydlel, načínáte v ní už čtvrtou sezonu. Plánujete si v ní svou budoucnost i nadále?
"To ne, budoucnost si plánuju s rodinou a dětmi, užít si život."

V Česku se teď hrály dvě významné exhibice hráčů z vaší generace. Vnímáte, jak jiní hráči okolo vás končí? Vy totiž evidentně máte do hokeje ještě spoustu chuti...
"... spoustu let před sebou, ne?! (směje se) To určitě ne. Možná tato sezona bude mou poslední. Uvidíme, jak to všechno dopadne a jak se budu cítit."

Záleží to na tom, jak se vám a Boleslavi celkově bude letos dařit?
"To taky. Ale hlavně na tom, jak se budu cítit, jestli budu mít ještě chuť a jestli na to stále budu mít."

Poslední dobou hrajete ve stejných klubech jako další zkušený útočník Michal Broš, znáte se dlouho. Probíráte spolu nějak ty další hokejové kroky?
"Brošák právě chce, abych skončil, aby on mohl hrát ještě o rok déle a získal po mně kapitánské céčko (směje se)."

reklama