reklama

Výborný: Favoritem na postup je pořád Plzeň

Prohlédněte si galerii z obou úvodních zápasů předkola hokejové extraligy. Prohlédněte si galerii z obou úvodních zápasů předkola hokejové extraligy. Foto: Tomáš Liška
Hokejový útočník David Výborný se v historicky prvním zápase Mladé Boleslavi v play off předvedl jako správný kapitán.

Plzeň - Hokejový útočník David Výborný se v historicky prvním zápase Mladé Boleslavi v play off předvedl jako správný kapitán. Čtyřmi kanadskými body za dvě branky a stejný počet asistencí se podepsal pod výhru Bruslařského klubu na ledě Plzně 5:4.

Čtyřicetiletý pětinásobný mistr světa však úspěch Středočechů nepřeceňuje, za favorita série i nadále považuje Plzeň.

"Na první extraligové play off jsme se všichni v Boleslavi moc těšili. Hned jsme vyhráli, za což jsme moc rádi a zítra jedeme nanovo," řekl Výborný po zápase, jenž hlavní rozdíl mezi oběma mužstvy dnes spatřoval v rychlosti. "Máme spoustu mladých rychlých kluků. Sice jsme tam pak my starší pomalejší, ale dneska byl pohyb trochu víc na naší straně," všiml si Výborný.

Svůj osobní příspěvek k výhře Mladé Boleslavi na západě Čech však nechtěl přeceňovat. "Samozřejmě jsem za to rád, ale byl to jen jeden zápas,?"uvedl skromně Výborný, jenž v barvách Bruslařského klubu působí čtvrtou sezonu a zažil s ním sestup i postup do extraligy.

Celá série bude nervózní

"Je vidět, že mančaft nějaké zkušenosti v podobně těžkých zápasech nasbíral, ale určitě nechci říkat, že jsme dnes Plzeň přehrávali. Ukázala svojí sílu a ve třetí třetině nás předčila i v pohybu, který je jinak naší devízou. My můžeme pouze překvapit, ale favoritem zůstává soupeř," podotkl syn trenéra Mladé Boleslavi, jenž litoval, zbytečných komplikací za stavu 2:5.

"Šli jsme dvakrát do oslabení, za což jsme byli ihned potrestaní dvěma góly. Dostali jsme je po chybách a Plzeň věděla, že ještě může udeřit. Naštěstí se jim to nepovedlo,?" oddychl si Výborný.

Podle bývalého hráče Jihlavy, pražské Sparty, švédského MODO a Columbusu ve vyřazovací části rozhodují emoce. "Je to úplně jiná soutěž než základní část. Od začátku bylo vidět, že je to nervózní a celá série bude stejná," myslí si dvojnásobný mistr republiky se Spartou. "Emoce musí jít během zápasu stranou, člověk je v sobě musí udusit. Nesmí ho ovládat, čehož jsme se dnes vyvarovali a byli jsme úspěšní. Tak to v hokeji chodí," dodal Výborný.

reklama