reklama

Švýcarský kapitán: Čekání na medaili bylo neuvěřitelné

Švýcarský kapitán Mathias Seger se dočkal zisku medaile až na svém 15. světovém šampionátu. Švýcarský kapitán Mathias Seger se dočkal zisku medaile až na svém 15. světovém šampionátu. autor: Reuters
Mathias Seger jezdil vzorně na mistrovství světa už patnáct let a teď se konečně jako celé Švýcarsko dočkal. Má medaili.

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Mathias Seger jezdil vzorně na mistrovství světa už patnáct let a teď se konečně jako celé Švýcarsko dočkal. Má medaili. 

Švýcaři budou hrát finále a ze Švédska si odvezou minimálně stříbro. Mathias Seger, kapitán týmu a symbol švýcarského čekání, měl po utkání s Amerikou slzy na krajíčku. 

"Andres Ambühl za mnou přijel na rozbruslení a říkal: Hej staříku, patnáct let čekáš, to je fakt blbý rekord," smál se Seger. Sám tomuhle švýcarskému Naganu stále nemůže uvěřit.

Švýcarsko má po šedesáti letech medaili. Co se dá k tomu vůbec teď, po zápase, říct?
Pracovali jsme na sto procent celý zápas. Jsem fakt hrdý na to, že můžu být kapitánem téhle party kluků, která bude hrát v neděli o zlato.

Nejste sami překvapení z toho, jak daleko jste se dostali?
Jsme trošku překvapení, to je pravda. Na druhou stranu: Stát se může všechno, celý tým a všichni kolem něj věřili. Myslím, že je neuvěřitelné, jak tvrdě maká jeden za druhého.

Vy sám jste na patnáctém světovém šampionátu. To vy jste čekál na medaili ze všech u týmu nejdéle. Jak to vnímáte?
Tak dlouhé čekání na medaili je neuvěřitelné. Ambühl za mnou při rozbruslení přijel a říkal: "Hej staříku, patnáct let čekáš na medaili. To je fakt blbý rekord, (směje se). Jsem rád, že jsem tady. Je to hezká historka.

Finále vás čeká necelých 24 hodin po zápase s Amerikou.  Bude to těžké?
Je to pro oba týmy stejné. Ale víme, že zítra to bude úplně jiné Švédsko, než s jakým jsme hráli v základní skupině. Jsou o dost lepší, mají další hráče z NHL. Musíme hrát ještě lépe než dneska, jestli je chceme porazit.

Takže z toho zápasu nebudete vycházet?
Už je za námi. Tohle bude absolutně nový zápas .

Co říkáte na to, jakou tady máte podporu švýcarských fanoušků? Ze všech týmů jich tady přijelo nejvíc. Už na základní skupinu...
Je neuvěřitelné, kolik lidí nás tady podporuje. Dnes jsme hráli, jako bychom byli doma. Stockholm je plný švýcarských vlajek. Ti lidé utrácejí své peníze, aby nás viděli a nám to moc pomáhá. Je to velká podpora.

Fandí vám ale i čeští, ruští a třeba i finští fanoušci...
Nikdo nečekal, že budeme v semifinále my. To oni si kupovali dopředu lístky na semifinále.

reklama