reklama

Vyhozený Balaštík stále hledá práci. Zájem má Liberec

Jaroslav Balaštík Jaroslav Balaštík autor: hokej.zlin.cz
Někdejší hokejový střelec Zlína Jaroslav Balaštík by mohl posílit liberecké Bílé Tygry.

Liberec - Od listopadu je volným hráčem a zdá se, že nyní by se mohl Jaroslav Balaštík usadit v novém působišti. O bývalého zlínského útočníka má totiž zájem Liberec.

"Začali jsme jednat s Jaroslavem Balaštíkem o případném angažmá do konce této sezóny. Hráč dnes přijel do Liberce a zapojil se také do tréninku s týmem. Zatím ale není jisté, jak jednání dopadnou. Pokud bychom se ale domluvili, mohl by Jaroslav Balaštík nastoupit už k utkání 26. 12. proti Třinci," uvedl na oficiálních stránkách klubu generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.

Na začátku listopadu Zlín oznámil, že s trojnásobným králem extraligových střelců nepočítá, a vyřadil ho ze sestavy. Od té doby je pětatřicetiletý útočník bez práce.

V extralize má Balaštík na kontě celkem 839 zápasů a 567 bodů za 317 branek a 248 asistencí. Působil také v NHL, kde v letech 2005 a 2006 sehrál 74 utkání za Columbus a zaznamenal 24 bodů za 13 tref a 11 přihrávek. Má za sebou i angažmá ve finské Hämeenlinně a švédském HV 71. V české reprezentaci sehrál 81 utkání a vstřelil 16 gólů.

reklama