reklama

Výluka nekončí. Po optimistických dnech přichází další krach

Komisionář NHL Gary Bettman Komisionář NHL Gary Bettman autor: Reuters
Výluka v NHL neskončí. I když poslední dva dny vypadala jednání hodně nadějně, vedení ligy poslední návrh hráčské asociace znovu odmítlo. Další jednání nejsou v plánu.

New York - Nadějně vyhlížející pokus o vytvoření nové kolektivní smlouvě v NHL skončil dalším krachem, konec výluky je znovu v nedohlednu.

Vedení soutěže odmítlo protinávrh hráčské asociace NHLPA, přestože jen chvíli předtím její výkonný ředitel Donald Fehr prohlásil, že se názory obou stran sbližují.

Naději v NHL tak už ponělikáté následuje trpké zklamání. Šest vybraných majitelů klubů a osmnáct hokejistů se v New Yorku snažili zachránit sezonu od úterý bez svých prostředníků.

AP: Jsou od sebe dál než kdykoliv předtím

Liga přišla s ústupkem a byla ochotná přidat hráčům na odškodném za krácení platů v případě přerozdělení podílu zisku soutěže k současným 211 milionům dolarů téměř sto dalších navíc. V případě podpisu by zámořská soutěž stihla odehrát ještě 50 - 60 utkání základní části. (čtěte zde).

Na sociálních sítích se včera dokonce objevily spekulace, že výluka v pátek skončí. "Tvrzení, že jsme blízko a budeme hrát hokej už v pátek, bylo strašně nespravedlivé pro naše fanoušky i tento proces. Stále jsme od sebe biliony dolarů," prohlásil zklamaný komisař NHL Gary Bettman.

Podle agentury AP jsou v tuto chvíli názory majitelů klubů a hráčů od sebe dokonce ještě dál než kdykoliv předtím. Velký optimismus střídá bezmoc, čas na urovnání sporů se krátí a doba, kdy bude muset liga vyhlásit výluku na celou sezonu, se blíží.

Fehr: Spor se v brzké době nevyřeší

"Vypadá to, že se spor v nejbližší době nevyřeší," prohlásil Fehr po čtvrtečním jednání, které trvalo pouze hodinu, s tím, že v tuto chvíli žádné další schůzky naplánovány nejsou. Jisté je, že dříve než v sobotu se určitě jednat nezačne.

Další těžký direkt na fanoušky tak přichází ve chvíli, kdy už ve start soutěže začínali věřit i pesimisté. Jednání celý týden probíhala bez účasti Garyho Bettmana a Donalda Fehra, kvůli jejichž neshodám je liga ve výluce od 15. září.

Šestice majitelů jednala přímo s hráči v čele se Sidney Crosbym v úterý i ve středu až do půlnoci a mezi novináře ventilovala pouze zprávy o tom, jak dobře rozhovory probíhají.

Dnes v noci se Bettman s Fehrem do místnosti vrátili a po hodině přišlo další K.O.

Liga už zrušila všechny naplánované zápasy do 15. prosince a dá se očekávat, že brzy z kalendáře vyškrtá program do konce roku. Výluka už pohltila jak tradiční novoroční utkání pod širým nebem Winter Classic, tak utkání hvězd v Columbusu.

reklama