reklama

Výluka se blíží, hráči odmítli poslední kolektivní smlouvu

Komisionář NHL Garry Bettman. Komisionář NHL Garry Bettman. autor: Reuters
Výluka hokejové NHL opět dostala reálnější obrysy. Hráčská asociace NHLPA podle agentury Reuters odmítla poslední návrh nové kolektivní smlouvy, která skončí v sobotu.

New York - Výluka hokejové NHL opět dostala reálnější obrysy. Hráčská asociace NHLPA podle agentury Reuters odmítla poslední návrh nové kolektivní smlouvy, která skončí v sobotu.

Vedení zámořské soutěže a majitelé klubů prohlásili, že z jejich strany jde o poslední nabídku. "Nikam jsme se neposunuli. Zdůrazňuji, že hráči se chtějí domluvit, musí však jít o férovou dohodu," prohlásil šéf NHLPA Donald Fehr na tiskové konferenci v New Yorku.

Středeční schůzka k ničemu nebyla

Právě zde se obě znesvářené strany ve středu po týdenní pauze sešly k zřejmě poslednímu pokusu zachránit sezonu.

Oba tábory se přou hlavně o rozdělení příjmů z výnosů ligy a při obnoveném jednání jako první přišla s podobou nového kontraktu hráčská asociace.

Vedení ligy a majitelé klubů, kteří chtějí snížit podíl hráčů ze současných 57 procent, ho však odmítli. Současně předložili vlastní a poslední návrh na údajně šestiletý kontrakt.

Jablko sváru? Peníze

Podle něj by hráči zpočátku měli podíl 49 procent, který by klesal až na 47 procent v posledním roce platnosti smlouvy. NHLPA, jejíž návrh nabízel postupný pokles z 54,3 procenta na 52,7, však odmítla.

Start soutěže, jenž je naplánován na 11. října, je tak velmi vážně ohrožen. Komisionář NHL Gary Bettman totiž prohlásil, že pokud do 15. září nedojde k dohodě s NHLPA, vyhlásí výluku.

reklama