reklama

Vyřazený Kovalčuk už přišel i o céčko. Jeho náhradník bodl soupeře

Po vyřazení Kovalčuka z kádru SKA dostal příležitost Pavel Bučněvič, ale předvedl se zkratem v podobě bodnutí soupeře do choulostivých partií. YouTube
Hokejista Ilja Kovalčuk nebude hrát za Petrohrad ani v dalších dvou zápasech, podle ruského zdroje navíc přišel o kapitánské céčko. Proto sílí spekulace, že hvězdný útočník ještě letos zamíří do NHL. Zájem má prý Detroit.

Praha – Když trenér Petrohradu Sergej Zubov posadil po bídném výkonu Ilju Kovalčuka, mnozí mávli se slovy: "Jen varovné gesto." Jenže hvězdný forvard už přišel i o kapitánské céčko a nenastoupí v dalších dvou zápasech. Odejde do zámořské NHL?

Pro připomenutí: Kovalčuk v úvodním klání prvního kola play off Kontinentální ligy rozhodně nezářil. Poté, co na konci druhého dějství ztratil puk, vsítila Jaroslavl vyrovnávací gól. Nakonec zvítězila 3:2 po prodloužení. Petrohradský kouč Zubov, bývalý elitní obránce, reagoval radikálním krokem. Pro příští utkání vyřadil 32letého křídelníka z týmu.

Výsledek? Petrohrad vyhrál 3:2 a srovnal stav série, ale ani tentokrát nebyl klid. Nadějný útočník Pavel Bučněvič, jenž v sestavě zaplnil díru po Kovalčukovi, ve druhé třetině bodl protivníka do choulostivých partií. Za ukázkový zkrat okamžitě zamířil do sprch a nejspíš si zatarasil cestu k dalším kláním vyřazovacích bojů.

Návrat Kovalčuka se však konat nebude. Jeden z nejlépe placených hokejistů na světě nenastoupí ani ve dvou domácích utkáních. Podle sportovního portálu sport-express.ru navíc přišel o kapitánské céčko.

Trenér Zubov nečekanou situaci kolem hvězdného kanonýra příliš nekomentuje. "Byl vyřazený z kádru a trénuje individuálně," sdělil klubovému webu.

Ačkoliv je Kovalčuk stále hráčem SKA, spekuluje se o jeho odchodu. Je zkrátka příliš nezvyklé, aby kapitána týmu postihlo vyřazení z kádru na tak dlouhou dobu. Zvlášť když jde o Kovalčuka, nejspíš největší hvězdu KHL a nejužitečnějšího hráče při loňském tažení Petrohradu za Gagarin Cupem.

Dvojnásobný mistr světa by prý mohl zamířit zpět do NHL, odkud v roce 2013 odešel, přestože mu v New Jersey běžel bombastický kontrakt na 100 milionů dolarů. Představitelé amerického klubu tehdy soptili, nadšená nebyla ani samotná liga.

Ruský web sport-express.ru však tvrdí, že detroitští Red Wings jsou připraveni nabídnout Kovalčukovi smlouvu, pokud skončí v Petrohradu. Potíž je v tom, že návrat kontroverzního Rusa by museli posvětit generální manažeři všech 30 klubů NHL. Zdá, že Kovalčuk bude muset dál trpět individuální trénink, dokud mu trenér neudělí milost.

reklama