Hudler bodoval počtvrté v řadě, Jágrovi aplaudovali fanoušci soupeře

22. 3. 2016 6:31
Jiří Hudler skóroval na ledě newyorských Rangers a bodoval ve čtvrtém utkání v řadě. Floridě to ale nebylo nic platné, jelikož prohrála 2:4. Jaromír Jágr podruhé za sebou vyšel naprázdno. Více se dařilo Jakubu Voráčkovi, který jednou asistencí pomohl k výhře Philadelphie.
Jiří Hudler v utkání na ledě Rangers.
Jiří Hudler v utkání na ledě Rangers. | Foto: Reuters

New York - Jiří Hudler vstřelil v pondělním utkání NHL svůj čtrnáctý gól v sezoně, Florida ale prohrála v newyorské Madison Square Garden s místními Rangers 2:4. Jaromír Jágr vyšel ve druhém zápase za sebou bodově naprázdno, ale i tak si vysloužil ovace.

Český veterán navíc podobně jako v neděli proti Detroitu odcházel z utkání v minusových číslech. Ve 12. minutě byl na ledě u prvního inkasovaného gólu, když si ve středním pásmu nepokryl puk a soupeř udeřil z rychlého protiútoku. Od té doby až do konce zápasu Panteři marně dotahovali ztrátu.

Jágr byl ovšem vidět i v pozitivním světle. Během první třetiny mu Rangers na světelné kostce gratulovali k posledním posunům v historických tabulkách NHL. Ovace diváků přišly záhy.

Legendární útočník oblékal dres Rangers v letech 2004 až 2008. Ještě než nosil na hrudi kapitánské céčko, výrazně pomohl ukončit sedmileté čekání týmu na play off. Zároveň vytvořil klubové rekordy v počtu bodů (123) a gólů (54) za sezonu.

Teď ale Jágr stál na straně Floridy, které se nedařilo. Rangers se dostali do vedení 2:0 a 3:1, a to i díky gólu Ricka Nashe, který skóroval poprvé od 30. prosince. Hudler sice 36 sekund před třetí sirénou při přesilovce umocněné hrou bez brankáře snížil na rozdíl jediného gólu, když dorazil puk po nahození od modré čáry, vzápětí ale Rangers potvrdili výhru trefou do prázdné branky.

Kouč Floridy: Hráli jsme jen 15 minut

"Nebyl to dobrý večer," konstatoval trenér Panterů Gerard Gallant. "Nemůžete chtít vyhrát zápas, když hrajete pořádně jen patnáct minut. První dvě třetiny Rangers jasně dominovali a není pro to žádná omluva," zlobil se kouč.

Naopak Rangers si spravili chuť po sobotní porážce 1:4 se San Jose a potvrdili, že se jim proti Floridě na domácím ledě dlouhodobě daří. Před vlastními fanoušky vyhráli osmý z devíti vzájemných duelů a pátý v řadě.

"Je skvělé vidět, jak jsme se po posledním zápase dokázali semknout jako tým a podat takový výkon. Jako by na ledě byla dvě úplně jiná mužstva," uvedl brankář Henrik Lundqvist, který v minulém utkání čelil 52 střelám, zatímco tentokrát jich během úvodních čtyřiceti minut musel zlikvidovat jen dvanáct.

Voráček asistoval u důležité výhry

V druhém pondělním utkání v New Yorku přispěl Jakub Voráček jednou přihrávkou k výhře Philadelphie 4:1 na ledě Islanders. Český útočník si tak připsal první bod po měsíční přestávce zaviněné zraněním.

Voráček se podílel na úvodním gólu večera. Ve 23. minutě dojel do rohu útočného pásma pro odražený puk po vlastní střele a pohotově ho vrátil před branku na najíždějícího Nicka Cousinse, který kotouč usměrnil do sítě. Domácí sice o minutu a půl později vyrovnali, ve 34. minutě ale hostům vrátil vedení prvním gólem v NHL obránce Brandon Manning.

Ve třetí třetině se trefili ještě Sam Gagner s Claudem Girouxem a Letci dokráčeli k devátému vítězství z posledních dvanácti zápasů. V tabulce Východní konference tak už znovu ztrácejí jen bod na Detroit, jemuž patří poslední postupová příčka do play off. Naopak Islanders poprvé v sezoně prohráli počtvrté v řadě.

Mason těží ze zranění Neuvirtha

"Je to ohromně cenná výhra," radoval se brankář Steve Mason, který při absenci Michala Neuvirtha, zaviněné zraněním kolena, podává spolehlivé výkony. "Věděli jsme, že soupeř má za sebou náročný trip a že bude chtít konečně zvítězit. Ale zvládli jsme to a šanci na play off máme pořád ve svých rukou."

Ve zbývajících dvou pondělních zápasech slavili vítězství domácí hokejisté. Nashville si vyšlápl v poměru 5:2 na Los Angeles a upevnil si první divokou kartu v Západní konferenci, Toronto stejným výsledkem zdolalo Calgary.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL

NY Islanders - Philadelphia 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 24. Okposo - 23. Cousins (Voráček), 34. Manning, 45. Gagner, 60. Giroux. Střely na branku: 24:27. Diváci: 14.329. Hvězdy zápasu: 1. Manning, 2. Mason (oba Philadelphie), 3. Okposo (Islanders).

Nashville - Los Angeles 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Branky: 28. Neal, 34. Fisher, 36. Forsberg, 52. Johansen, 60. Josi - 41. Doughty, 49. Martinez. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Fisher, 2. Johansen, 3. Neal (všichni Nashville).

Toronto - Calgary 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky: 12. Parenteau, 35. Hyman, 41. Nylander, 59. Greening, 60. Leivo - 31. Stajan, 38. Colborne. Střely na branku: 26:25. Diváci: 19.069. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Gardiner, 3. Bernier (všichni Toronto).

NY Rangers - Florida 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 12. Stalberg, 24. Zuccarello, 52. Nash, 60. Glass - 47. Trocheck, 60. Hudler. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Trocheck (Florida).