Dvanáct zápasů, dvanáct gólů. Pastrňák přidal další trefu, Krejčí hvězdou zápasu

30. 10. 2019 6:40
Útočník David Krejčí se vrátil v NHL po zranění do sestavy Bostonu, pomohl mu gólem a přihrávkou k výhře 5:1 nad San Jose a byl zvolen první hvězdou zápasu. Vítězství Bruins podpořil gólem David Pastrňák, který vede s 12 zásahy tabulku kanonýrů a s 24 body je i nejproduktivnějším hráčem soutěže.
David Krejčí se spoluhráči z Bostonu slaví branku
David Krejčí se spoluhráči z Bostonu slaví branku | Foto: Reuters

Nejlepším hráčem utkání se stal v úterním programu i Filip Chytil, který v prvním startu v sezoně zlomil gólem v 53. minutě stav 1:1 a nasměroval New York Rangers k výhře 4:1 nad Tampou Bay.

Dominik Simon se podílel brankou a dvěma přihrávkami na kanonádě Pittsburghu, který rozdrtil Philadelphii 7:1. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu stejně jako Petr Mrázek.

Podívejte se na trefu Dominika Simona

Ostravský rodák předčil v brankářském duelu Davida Ritticha, když zneškodnil 28 střel a dovedl Carolinu k výhře 2:1 nad Calgary. Rittich kryl 26 střel. Filip Hronek trefil při power play z obranného pásma prázdnou branku a zpečetil vítězství Detroitu 3:1 nad Edmontonem.

Boston vstřelil první dvě branky zápasu v přesilových hrách díky českým hokejistům. Skóre otevřel Pastrňák. Havířovský rodák se prosadil střelou z první z levého kruhu a ze stejného místa udeřil i Krejčí, který nehrál předchozích pět zápasů kvůli zranění v horní části těla.

Podívejte se na trefu Davida Pastrňáka

Při vyloučení Krejčího snížil na začátku druhé třetiny Brent Burns střelou od modré čáry. U gólu si připsal přihrávku Tomáš Hertl za vyhrané vhazovaní. Zanedlouho ale po krásné přihrávce Krejčího střílel do prázdné branky Charlie Coyle a vrátil Bostonu dvougólový náskok. Zbývající trefy přidali ještě ve druhé třetině Chris Wagner a Brandon Carlo.

Chytil odehrál minulou sezonu za Rangers 75 utkání, ale tu novou začal na farmě v Hartfordu. Do hlavního týmu byl povolán v pondělí kvůli zranění Miky Zibanejada. Jeho chvíle přišla v 53. minutě. Při rychlém protiútoku se natáhl po přihrávce, která směřovala do předbrankového prostoru a puk jednou rukou usměrnil nad lapačku Andreje Vasilevského.

Pittsburgh po akcích Simona odskočil Philadelphii z 2:0 na 5:0. Český útočník si nejdříve dobře najel z druhé vlny na přihrávku Sidneyho Crosby a zblízka dal druhý gól sezony. Poté si oba ještě v první třetině role prohodili. Simon našel přihrávkou z levé strany přes šířku pásma Crosbyho, který střílel do odkryté branky. Pražský rodák si třetí bod připsal v závěru druhé třetiny, kdy po jeho pasu skóroval z mezikruží Jake Guentzel.

Výsledky NHL:

Boston - San Jose 5:1, Toronto - Washington 3:4 v prodl., NY Rangers - Tampa Bay 4:1, Pittsburgh - Philadelphia 7:1, Anaheim - Winnipeg 7:4, Detroit - Edmonton 3:1, Nashville - Chicago 3:0, Dallas - Minnesota 6:3, Carolina - Calgary 2:1.