reklama

Vyšlo mu to. Havlát uspěl na zkoušce v St. Louis a bude hrát v zámoří

Bude se takto radovat Martin Havlát také v dresu St. Louis Blues? Bude se takto radovat Martin Havlát také v dresu St. Louis Blues? autor: Reuters
Český útočník Martin Havlát se dočkal a odehraje v zámořské NHL už patnáctou sezonu v šestém klubu poté, co uspěl na zkoušce v St. Louis Blues.

St. Louis - Český hokejový útočník Martin Havlát uspěl na zkoušce v St. Louis a získal roční smlouvu. V dresu Blues tak čtyřiatřicetiletého křídelníka čeká patnáctá sezona v NHL. Podle listu St. Louis Dispatch má Havlát dvoucestný kontrakt, který mu v hlavním týmu zaručuje 600.000 dolarů a na farmě v AHL třikrát méně.

Havlát podepsal zkušební kontrakt v St. Louis minulý týden a dnes prezident a generální manažer klubu Doug Armstrong oznámil, že český hokejista v týmu zůstane. Naopak se neprosadil Havlátův loňský spoluhráč z New Jersey Dainius Zubrus, jenž se o smlouvu na sezonu ucházel spolu s ním.

Seniorský a juniorský mistr světa z roku 2000 Havlát uspěl s hledáním angažmá na tuto sezonu na druhý pokus. V přípravném kempu se pokoušel prosadit do kádru Floridy, ale kontrakt si nevybojoval. Zájem o jeho služby poté projevila Kometa Brno, nicméně mladoboleslavský rodák se rozhodl zůstat v zámoří a najít práci v NHL.

Havlát působí v elitní severoamerické lize od roku 2000. V dresech Ottawy, Chicaga, Minnesoty, San Jose a New Jersey odehrál 788 zápasů, ve kterých nasbíral 593 bodů (241+352). V minulém ročníku si hráč, jehož pronásledují zdravotní potíže, připsal 14 bodů ve 40 duelech.

Za českou reprezentaci hrál někdejší velký talent naposledy na mistrovství světa 2011 na Slovensku, kde přispěl k zisku bronzových medailí.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

reklama