reklama

Vysněné finále? Sparta s Třincem! Hradec může dál zlobit

Ofenzivní bitva Sparty s Třincem, to by bylo podle Pavla Richtra nejlepší finále letošního play off Ofenzivní bitva Sparty s Třincem, to by bylo podle Pavla Richtra nejlepší finále letošního play off autor: CPA Eduard Erben
Experti Aktuálně.cz Pavel Richter a Milan Antoš předpovídají, jak se bude vyvíjet letošní extraligové play off.

Praha - Už dnes vypuknou na čtyřech stadionech úvodní bitvy hlavní fáze extraligového play off. Vedle hráčů a fanoušků se už nemůžou dočkat také hokejoví experti.

"Dvojice jsou velmi zajímavě složené. Budou to vyhrocené a pro favority těžké série," předpovídá Pavel Richter.

Spolu s Milanem Antošem tipují, že letos by konečně měla protrhnout svou smůlu Sparta a po mnoha letech znovu zvednout nad hlavu vítězný pohár.

O titul Sparta s Třincem?

"Vyhraje Sparta, protože má nejsilnější kádr a nejlepší tým. Dlouhodobě prokázala své kvality. V klidu vyhrála základní část a připravila se na play off. Může se stát cokoliv, ale tentokrát si pro titul asi dojde. Letos to už potvrdí," předvídá Antoš.

"Finále bych přál dvěma nejlepším celkům, které si to nejvíc zaslouží," říká Richter, který by jako soupeře své oblíbené Sparty v boji o zlato rád viděl Třinec.

"Oceláři měli neskutečný závěr základní části, to jsem před nimi opravdu smekal. Jejich velkou výhodou je domácí prostředí, které má v play off výborné. Soupeřům se tam špatně hraje, natož vyhrává," chválí mistr světa z roku 1985 Slezany. "To by slibovalo opravdu atraktivní podívanou."

Černým koněm může být i Hradec

"Jenže v play of se začíná od nuly a všechno je otevřené. V nejlepší části byla nejlepší Sparta, ale teď se startuje znovu a bude záležet na každém zápasu. Překvapení se může urodit na úkor každého celku," vrací se k opatrnějším prognózám Richter.

"Bude záležet na tom, jak se chytnou týmy, které teprve začínají," promýšlí Antoš možné černé koně. "Tipoval bych Plzeň, ale nemusí to tak být, protože se vždycky objeví nějaký tým, který v play off vyroste. Asi to ale bude některý z té elitní šestky."

V ní se udržel i Mountfield, jenž ve své první sezoně po stěhování z Čekých Budějovic do Hradce příjemně překvapil. "Ten by mohl uspět a dojít daleko, protože v play off rozhodují obrany. A Hradec v základní části prokazoval, že dobře bránit umí," myslí si Antoš.

Pardubice musejí najít síly

Hodně mohou napovědět už úvodní dvojutkání na ledech favoritů z nejlepší čtyřky, kteří by neměli zaváhat. Podle Richtra budou hrát roli i dozvuky nedávno skončeného předkola, z něhož postoupily Pardubice a Vítkovice.

"Řekl bych, že největší výhodu bude mít na začátku Třinec, který narazí na hodně unavené Pardubice. Naopak v nevýhodě by mohla být Sparta. Vítkovice totiž sice sehrály s Libercem těžké zápasy, ale byly jen tři. Pak si odpočinuli a jsou zase připraveni," dodal bývalý útočník.

První čtvrtfinálový den můžete sledovat také online prostřednictvím našeho přenosu ZDE. Vybrali jsme pro něj zápas Sparty s Vítkovicemi, který začíná od 18:30.

reklama