reklama

Vzduchem létala piva, lahve i odpadkový koš. Vsetín za kanonádu zaplatí 90 000

Podívejte se na řádění fanoušků Vsetína
Příznivci "Vsacanů" neunesli domácí porážku 2:4 v pátém utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy s Prostějovem a házeli na hráče soupeře i rozhodčí vše, co jim přišlo pod ruku, včetně odpadkového koše. Za toto chování zaplatí klub pokutu 90 000 korun, rozhodla v pondělí disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje.

Arbitři v čele s Michalem Dědkem a Janem Doležalem se fanouškům znelíbili zejména kvůli 65 uděleným trestným minutám pro domácí hokejisty, kteří v jednu chvíli dokonce na trestné lavici seděli v pěti. A k frustraci se samozřejmě přidal i fakt, že série po domácí porážce Vsetína místo hladkého postupu míří k dramatu.

Zakalená euforie Vsetína. Svaz nám dal ránu do vazu, je to smrtící, říká Tesařík Zakalená euforie Vsetína. Svaz nám dal ránu do vazu, je to smrtící, říká Tesařík Čtěte zde

"Z videozáznamu bylo prokázáno, že došlo k opakovanému vhazování různých předmětů včetně skleněné lahve na ledovou plochu, přičemž přinejmenším v jednom případě byl hlavní rozhodčí vhozeným předmětem zasažen," píše se v odůvodnění verdiktu.

Dojít také mělo k "cílenému vhazování předmětů po hráčích LHK Jestřábi Prostějov při odchodu do hráčských šaten" a také "k polití rozhodčích pivem nebo k pokusu zasáhnout rozhodčí plným odpadkovým košem po skončení zápasu".

Vsetín dostal pokutu na horní hranici sazby, která je 120 000 korun, neboť se podle svazu pořadatelé ani nepokusili výtržníky zastavit či alespoň identifikovat. Kromě pokuty má Vsetín navíc podmínečně uzavřený stadion na jedno utkání.

"Přišla pokuta, která je pro náš klub tvrdá, ale objektivně vzato odpovídající," reagoval Vsetín v prohlášení na klubovém webu. "Byť můžeme mít všichni názor na výkon rozhodčích jakýkoliv, třeba i kritický, je nepřípustné hodnotit výkon rozhodčích z pozice diváka vhazováním jakýchkoliv předmětů na ledovou plochu. V horším případě přímo na rozhodčí. Od takovéhoto chování, jakéhokoliv diváka, se náš klub striktně distancuje."

Další zápas vyhrocené série se hraje ve Vsetíně už v úterý.

reklama