Washington vyhrál v Los Angeles a vyhoupl se do čela NHL

5. 12. 2019 7:21

Hokejisté Washingtonu vyhráli v NHL na ledě Los Angeles 3:1 a vystřídali Boston v čele soutěže. V obraně vítězů nechyběl Radko Gudas, který včera nedohrál po úderu do hlavy. Ottawa zvítězila v Edmontonu 5:2 i bez Filipa Chlapíka, kterého poslala na farmu do Belleville. Český útočník, který nastupoval ve čtvrté řadě, nebodoval v posledních devíti zápasech.

Washington nasměroval k výhře John Carlson, který skóroval dvakrát v první třetině. Nejproduktivnější obránce soutěže má na kontě už 42 bodů (11+31). Na začátku třetí třetiny snížil Blake Lizolette a v další šanci zastavilo Anže Kopitara břevno. Výhru hostů zpečetil při power play Tom Wilson střelou přes celé kluziště.

Výsledky NHL:

Toronto - Colorado 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 33. Hyman - 31. MacKinnon, 47. Ničuškin, 59. Donskoi. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19.351. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer (Colorado), 2. Andersen (Toronto), 3. Ničuškin (Colorado).

Pittsburgh - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. Blugers, 40. Noesen, 45. Galchenyuk. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.411. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Noesen, 3. Blugers (všichni Pittsburgh).

Edmonton - Ottawa 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 15. Khaira, 38. Klefbom - 26. Anisimov, 26. C. Brown, 32. Ennis, 42. Duclair, 52. Naměstnikov. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.162. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. C. Brown (oba Ottawa), 3. Gagner (Edmonton).

Los Angeles - Washington 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 44. Lizotte - 5. a 14. Carlson, 59. T. Wilson. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16.102. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Siegenthaler (oba Washington), 3. Lizotte (Los Angeles).