reklama

Weissmann o lotyšském gólu: Teď se budeme hádat o centimetry

Podívejte se ještě jednou, o jaké situaci je řeč. Lotyš zavadil o hokejku gólmana a český rozhodčí následnou branku neuznal. Udělal správně? youtube.com
Český tým v Minsku upozorňoval IIHF na časté nájezdy do brankoviště, ale v případě zápasu Bělorusko - Lotyšsko má jasno: Ten gól měl platit.

Minsk (od našeho zpravodaje) – A teď máme, co jsme chtěli. "Budeme se tady hádat o tři centimetry," říká asistent českého trenéra Ondřej Weissmann o včerejší sporně neuznané brance Lotyšů.

Pro něj to byl totiž jasný gól a český rozhodčí Antonín Jeřábek ho měl uznat. Navzdory tomu, že to byli právě Češi, kteří usilovali o to, aby sudí gólmany v brankovišti pečlivě chránili.

A navzdory třeba názorům členka české komise rozhodčích Milana Kolíska (více čtěte zde).

„Stížností už tady bylo hodně a jsem zvědavý, jak to komise rozhodčích bude řešit,“ říká den poté Weissmann.

Podle vás to tedy byl gól?
Myslím si, že to gól byl.

Takže ho měl rozhodčí Jeřábek uznat?
To je to, že se tady teď budeme hádat o tři centimetry. Když je hráč v brankovišti a na brankáři, tak to necháme. A pak se stane tohle. Druhá věc je, že mi přijde, že se papírově slabším soupeřům více tolerují různá držení a drobné fauly a pak to dojde až k brankovišti. Stížností tady bylo hodně a nevím, jak to teď budou řešit.

Co navrhujete?
Asi video, aby se na to podívali. Včera to nebylo tak hrozné, pro mě to prostě byl gól. Už jsme se o tom bavili i na hotelu, že by se do toho asi mohli zapojit i lajnoví rozhodčí. Oni se k tomu totiž vůbec nevyjadřují, ale měli by to sledovat víc. Na střídačce je pak připravený i pátý náhradní rozhodčí, kdyby se něco stalo, tak by to mohli konzultovat i s ním.

Oni už ale po tom, co se tady děje, musí být zmatení i samotní rozhodčí, co pískat mají a co ne….
Jasně. Ale to je právě to, že se pustil ten náš případ. Kdyby to vyřešili tak, jak se to řešit má, byl by klid a žádný tlak by na ně nebyl.

Budete teď chtít, aby si na to hráči dávali pozor?
Budeme hrát pořád stejně, chodit před gólmana a snažit se blokovat. Gólmani jsou kvalitní a obrana týmů šla nahoru, takže jinak gól nedáte. Tohle je teď prostě trend mít jednoho hráče před bránou a my se budeme snažit hrát stejně.

reklama