reklama

Winter Classic rozhodly až nájezdy, přišlo 105 tisíc diváků

FOTO Zimní pohádka o vítězství Toronta nad Rudými křídly Prohlédněte si fotografie z novoročního zápasu Winter Classic, v němž hokejisté Detroitu v zápase NHL pod širým nebem prohráli s Torontem 2:3 po nájezdech. Foto: Reuters
Tradiční Winter Classic pod otevřeným nebem ovládli na stadionu v Michiganu hokejisté Toronta Maple Leafs.

Michigan - Tradiční Winter Classic pod otevřeným nebem ovládli na stadionu v Michiganu, na kterém se tísnilo neuvěřitelných 105 tisíc fanoušků, hokejisté Toronta Maple Leafs. V utkání zámořské NHL porazili Detroit Red Wings 3:2 po samostatných nájezdech.

Návštěva ve stánku amerického fotbalu v Ann Arboru zvaném Big House překonala dosud platný rekord na hokejovém utkání. Z českých hokejistů u toho byl jen obránce Detroitu Jakub Kindl, jeho spoluhráč brankář Petr Mrázek zůstal jen na lavičce náhradníků.

Na úvodní gól se čekalo více než polovinu utkání, ve 33. minutě ukončil brankový půst Švéd Daniel Alfredsson a poslal Rudá křídla do vedení.

Jenže sedmatřicet vteřin před druhou sirénou srovnal Van Riemsdyk a Bozak ve 45. minutě poslal Toronto do vedení. To však Detroit smazal o deset minut později zásluhou Abdelkadera.

O osudu utkání musel po prodloužení rozhodnout až rozstřel. V první sérii nedali Alfredsson a Van Riemsdyk, ve druhé se naopak prosadili Dacjuk a Lupul. Slovák Tatár z Detroitu následně neproměnil, aby vzápětí Bozak vstřelil vítězný gól Javorových listů.

NHL Winter Classic - zápas pod širým nebem v Ann Arboru:

Detroit - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 34. Alfredsson, 55. Abdelkader - 45. a rozhodující sam. nájezd Bozak, 40. Van Riemsdyk. Střely na branku: 43:26. Diváci: 105.491.


reklama