reklama

V Česku o Winter Classic sní, v EBEL lize letos hráli už tři

Winter Classic v Klagenfurtu si nenechale ujít bezmála třicet tisíc fanoušků. Winter Classic v Klagenfurtu si nenechale ujít bezmála třicet tisíc fanoušků. autor: EC-KAC/Schaunigg
EBEL zve každoročně na zápasy po širým nebem, letos je vidělo 34 tisíc fanoušků

Praha - Zatímco v Česku extraligový zápas pod širým nebem uspořádaly pouze Pardubice a v Litvínově se o něm jen nahlas hovoří, v mezinárodní EBEL, kterou hraje už čtvrtou sezonu také Znojmo, jsou tyto divácky mimořádně atraktivní duely docela běžné.

Jen v této sezoně nabídla liga, v níž působí týmy Rakouska, Slovinska, Maďarska, Česka a Itálie, hned tři, a dohromady si je nenechalo ujít více než čtyřiatřicet tisíc diváků.

Derby s Villachem na fotbalovém stadionu

Třetího ledna uspořádal zápas pod širým nebem rakouský Klagenfurt na fotbalovém stadionu Wörthersee s kapacitou pro 32 tisíc fanoušků.

V tradičním korutanském derby vyzval jen pár desítek kilometrů vzdálený Villach. Divácký rekord EBEL, jenž padl na stejném místě se stejnými týmy před pěti lety, sice překonán nebyl, přesto si utkání nenechalo ujít 29 700 diváků, tedy jen o 800 fanoušků méně než ve zmiňovaném lednu 2010.

Cena vstupenek se pohybovala v rozmezí 19 až 34 eur. Zápas přenášely živě kamery rakouské televizní stanice, na které si duel nenechalo ujít dalších více než 100 tisíc diváků. Nechyběla ani předzápasová show, během níž vystoupili populární rakouští zpěváci. Fanoušci vypili celkem 24 tisíc velkých piv, 2,5 tisíce nealkoholických a 15 tisíc teplých nápojů. Prodáno bylo 14 tisíc porcí jídla.

V zápase měl po celých šedesát minut převahu hostující Villach, jenž se nakonec radoval z výhry 4:1. „Byl to nepopsatelný zážitek. Open-Air atmosféra, mnoho fanoušků, kteří křičeli po celou dobu zápasu. Navíc jsme vyhráli. Lepší to ani být nemohlo,“ pochvaloval si Daniel Nageler, gólman Villachu.

V Lublani se hrálo před parlamentem

Dvě utkání na venkovní ledové ploše odehrála letos také Lublaň. Na Náměstí Republiky, kde byla v roce 1991 vyhlášena nezávislost Slovinska, hostila v období Vánoc rakouský Dornbirn a italské Bolzano. Provizorní tribuny před slovinským parlamentem pojaly 4,5 tisíce fanoušků.

Open-Air zápasy se v Erste Bank Eishockey přitom hrály i v minulých letech. V prosinci 2013 uspořádal maďarský Fehérvár dva zápasy pod budapešťským hradem, na atletickém stadionu Bežigrad si zahrála Olimpija Lublaň a Medveščak Záhřeb v roce 2012 dokonce pořádal "Winter Classic" v římském amfiteátru v Pule.

reklama