Winter Classic vyhrál Boston. K obratu přispěl i Krejčí

1. 1. 2010 22:22
Boston - Philadelphia 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0)
Letošní Winter Classic vyhrál Boston
Letošní Winter Classic vyhrál Boston | Foto: Sport

Boston - Jeden z velkých svátků kanadskoamerické NHL je minulostí. Tradiční zápas Winter Classic pod otevřeným nebem se v první den nového roku 2010 stal kořistí hokejistů Bostonu Bruins, kteří zvítězili nad Philadelphií Flyers 2:1 po prodloužení

Samotné střetnutí přilákalo do ochozů velké množství fanoušků obou klubů a v hluchých pasážích hry bylo často slyšet i jejich mohutné povzbuzování. Samotný zápas sice zpočátku příliš atraktivity nepobral, vše měl ale vynahradit strhující závěr.

Mírnou převahu v bojovném klání měli zpočátku spíše hosté z Philadelphie. Jako první na sebe upozornil Jeff Carter, ovšem jeho ránu zlikvidoval brankář Tim Thomas.

To však bylo na dlouho vše, a tak diváky nejspíše zvedla jen bitka mezi Carcillem a Thortonem. I ta skončila lépe pro hostujícího hráče. V závěru se pak ještě blýskl na druhé straně gólman Michael Leighton, jenž pohotově lapil pokus Morrise.

Dlouho očekávaná branka tak padla až ve druhé části a dosáhl ji obránce Danny Syvret. Tomu při dosažení první trefy v NHL pomohl i fakt, že se Thomas věnoval při jeho nahození spíše odstavování bránícího protihráče, a puk mu tak následně proletěl mezi betony.

Šanci na zvýšení náskoku měl za další chvíli i jeho jmenovec Briere, který se po Chárově chybě řítil do samostatného úniku. Gólman Thomas však tentokrát skvělým zákrokem svůj celek podržel.

Boston ve třetí části přidal a blízko vyrovnání byl paradoxně během oslabení. Střelu ze středního pásma Leighton dostatečně neztlumil a vypadnuvší puk následně jen těsně minul jeho levou tyč.

Hosté však dobře bránili a když už se zdálo, že si odvezou všechny body, naskytla se „Medvědům" možnost přesilové hry. Během ní pak našel český forvard David Krejčí obránce Cháru, jehož ránu ještě výborně tečoval do sítě Mark Recchi.

Na řadu tak přišlo prodloužení a v něm nakonec domácí dokonali konečný obrat. Vítěznou trefu si připsal Marco Sturm, který tentokrát usměrnil za Leightonova záda pokus Bergerona.