reklama

Z extraligy prchá další Kanaďan. Chimera končí v Chomutově

Útočník Jason Chimera z Washingtonu končí své působení v Chomutově už po pěti zápasech. Útočník Jason Chimera z Washingtonu končí své působení v Chomutově už po pěti zápasech. autor: Reuters
Kanadský útočník Jason Chimera už po pěti zápasech končí své působení v Chomutově. Posila z NHL se vrací domů, protože se jí stýská po rodině.

Chomutov - Kanadský hokejový útočník Jason Chimera opouští extraligový Chomutov už po pěti zápasech.

Po Chrisi Stewartovi a Wayne Simmondsovi tak jde už o třetí zámořskou hvězdu, která v Česku skončila své angažmá předčasně.

Třiatřicetiletá posila z NHL se vrací do zámoří za rodinou. Hráč Washingtonu Capitals by se ještě mohl do Chomutova vrátit, pokud by byla kvůli výluce zrušena celá sezona slavné zámořské soutěže.

Když výluka neskončí, vrátí se i s rodinou

Chimera odletí domů ve středu. "Nezvládl odloučení od rodiny a hlavně svých dětí," řekl klubovému webu Chomutova sportovní manažer Leo Gudas. Chimera si v pěti utkáních za Piráty připsal jednu branku.

Mistr světa z roku 2007 byl po útočníkovi Michaelu Frolíkovi a slovenském obránci Milanu Jurčinovi třetí posilou z NHL v kádru Pirátů.

"Smlouvu jsme neukončili. S hráčem i jeho agentem máme dohodu, že pokud to bude možné, vrátí se Jason do Evropy. V případě, že bude letošní ročník NHL kompletně zrušen, mohl by do Chomutova přiletět s celou rodinou," uvedl Gudas.

reklama