reklama

Z kádru na MS dvacítek vypadli Dvořák a Karabáček

Česká hokejová reprezentace do 20 let - ilustrační foto. Česká hokejová reprezentace do 20 let - ilustrační foto. autor: Lukáš Drštička
Do závěrečné nominace českého týmu na mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě se nevešli karlovarský obránce Tomáš Dvořák a útočník Václav Karabáček, jenž působí v kanadském Gatineau.

Praha - Do závěrečné nominace českého týmu na mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě se nevešli karlovarský obránce Tomáš Dvořák a útočník Václav Karabáček, jenž působí v kanadském Gatineau v juniorské lize QMJHL. Vedení reprezentace to oznámilo na Twitteru.

Ve výběru trenéra Miroslava Přerosta před turnajem v Torontu a Montrealu figuruje 16 hráčů z českých klubů, dva z evropských celků a pět ze zámořských soutěží. Nejvýraznějšími postavami by měli být David Pastrňák, který v sezoně odehrál i pět zápasů za Boston v NHL, a Jakub Vrána, jenž působí ve švédském Linköpingu.

Mladí čeští hokejisté už se připraví na MS v zámoří. V úterý je čeká generálka proti Slovensku. Šampionát zahájí v pátek 26. prosince utkáním proti Švédsku. Ve skupině B v Torontu se utkají ještě se Švýcarskem, Dánskem a Ruskem.

reklama