Za tři minuty byl konec. Byli jsme vyždímaní, řekl Růžička

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 3. 2014 22:18
Lépe rozehraný zápas mít ani nešlo, ale náhlý kolaps vše změnil. Slavia v Pardubicích ztratila vedení i postup do čtvrtfinále za tři minuty.
Vladimír Růžička se loučí po čtrnácti letech se střídačkou Slavie. Sešívaní totiž za tři minuty v Pardubicích ztratili rozehraný zápas, přišli o čtvrtfinále a taky celou sezonu. | Foto: CPA Eduard Erben

Pardubice - Lépe rozehrát rozhodující zápas série ani nešlo, o to víc teď vyřazení bolí. Slavia v pátém utkání předkola play off na ledě Pardubic třikrát vedla, jednou dokonce o dvě branky. Přesto se z postupu radují Pardubice.

Může za to náhlý kolaps na začátku třetí třetiny. Slavia během prvních tří minut třikrát inkasovala, domácí za tu dobu otočili nepříznivý stav z 3:4 na konečných 6:4 a až do konce utkání kontrolovali.

"Nechci se k tomu teď vyjadřovat, mluvily by za mě emoce. Prostě jsme za tři minuty ztratili zápas," řekl po utkání hodně smutný útočník Slavie Jaroslav Bednář.

Co se Slavii stalo? Došly jí síly

V čase 40:23 vyrovnal Petr Sýkora a pak začal úřadovat útočník Radoslav Tybor, který se se šesti góly stal největším hrdinou série. Přesně minutu na to poslal Pardubice do vedení a v čase 43:13 parádní individuální akcí a výstavní střelou do růžku odpor Slavie úplně zlomil.

Slavii končí sezona, Pardubice i zásluhou Tybora rozehrají už v úterý čtvrtfinálovou sérii s Třincem.

Proč Slavia takhle dobře rozehraný zápas ztratila? Na to je prý úplně jednoduchá odpověď: Došly jí síly.

"Ono se to nezdá, ale my hráli play off už posledních šest zápasů v základní části. Byli jsme už vyždímaní. Jsme dobití, jak ani nevím co, a k tomu všemu se nám zranili klíčoví hráči," řekl po utkání docela smířeně trenér Vladimír Růžička, který se porážkou se střídačkou Slavie loučí a bude už od zítřka naplno pracovat pro českou reprezentaci.

Znělo to tak, jako by se prohře ani nedivil.

"Mačkali jsme vymačkaný citrón"

Růžička totiž připomněl napínavý konec základní části, ve kterém Slavia ještě tři kola před koncem ztrácela na play off pět bodů a zoufale doháněla Litvínov. Zázračný postup byl asi také výkonnostní strop.

I když si všichni přáli postoupit a zahrát si čtvrtfinále se Spartou, na víc Slavia zřejmě neměla. Alespoň to si střízlivým pohledem myslí i Růžička.

"Klukům děkuju za to, jak zvládli závěr sezony a ani Pardubicím nedali nic zadarmo. Musely si to vydřít," řekl Růžička.

"Mačkali jsme to jako citrón, ale už byl vymačkaný," přiznal.

Slavii chyběl už před rozhodujícím utkáním zraněný kapitán Kadlec, zkušený útočník Tomica i Sklenář. V průběhu dnešního utkání se navíc zranili ještě Žejdl a Šenkeřík, takže Pražané dohrávali na tři pětky a jen pět obránců.

"Jsme rádi, že jsme to zvládli, ale sami jsme si play off zkomplikovali tím, že jsme sérii táhli až na pět zápasů. Nedá se nic dělat, máme jen zítřejší trénink a pak hned jedeme do Třince," řekl zase trenér Pardubic Zdeněk Venera. Litoval hlavně toho, že jeho tým nedokázal ukončit sérii už v pátek v Praze, kde měl celý zápas jasně více ze hry.