Začalo play off. Vítkovice i Pardubice mají první výhry

10. 3. 2014 19:32
Domácí týmy podrželi gólmani. Vítkovice ani Pardubice neinkasovaly a jdou v předkole play off do vedení.
Vítkovice vstoupily do play off vydřenou výhrou nad Libercem. Zítra série pokračuje. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Play off Tipsport extraligy začalo a domácí týmy v prvním utkání předkola neudělaly jedinou chybu. Vítkovice porazily doma Liberec 2:0, Pardubice v televizním utkání se Slavii neinkasovaly: Vyhrály v poměru 3:0.

Obě série hrané na tři vítězné zápasy pokračují zítra znovu v Ostravě a Pardubicích.

V Ostravě se bránilo

Mladý útočník Vítkovic Erik Němec poslal ostravský tým do vedení už ve třetí minutě a od té doby už diváci málem další branku neviděli. Hrál se urputný hokej bez velkých šancí, zato plný osobních soubojů a tvrdých kontaktů.

Na konečných 2:0 zvýšil až v poslední minutě při power play Liberce Petr Húževka. Moc jiných gólových šancí si v bitvě o první bod soupeři nevytvořili.

"Tohle je play off. Úspěšný je ten, kdo dostává málo branek. Pořád to ale nebylo ono, musíme hrát jednodušeji. Až moc často něco složitě vymýšlíme," prohlásil po utkání obránce Vítkovic Michal Barinka.

Gólman Filip Šindelář si připsal teprve druhé čisté konto v sezoně a bezchybným výkonem pomohl přerušit sedmizápasovou šňůru libereckých výher z konce základní části.

"Když neumíme dát gól z přesilovky, nemůžeme vyhrát zápas," povzdechl si dnes nulový střelec Liberce Martin Bartek. "Šance jsme přitom měli, Šindelář kolikrát ani nevěděl, jak to chytil. Bohužel nám to tam ale nespadlo."

I Pardubicím zařídil výhru gólman

Také Pardubice postavily základy první výhry na bezchybném výkonu brankáře. Július Hudáček pochytal všech 27 střel soupeře a připsal si druhé čisté konto v řadě.

Slavia, opět bez stále nemocného útočníka Jaroslava Bednáře, začala v Pardubicích aktivně, nepříjemně napadala a dobře bruslila. Přesto velmi rychle inkasovala, když už v šesté minutě poslal puk do sítě Tybor. Další rána přišla těsně před odchodem do kabin, to vedení navýšil Sýkora.

Když v polovině zápasu zvýšil už na 3:0 znovu Tybor, začaly Pardubice ubírat na obrátkách a spíše kontrolovaly náskok. Z toho ale pramenil obrovský tlak Slavie, který zastavil ve všech pokusech výborný Hudáček.

"Utkání jsme rozhodli v první třetině, ve které jsme byli aktivnější a vstřelili dvě branky. Od druhé části jsme začínali být pasivní, nedařilo se nám a Slavia se vrátila do zápasu. Klíčovými momenty byly neproměněné nájezdy soupeře v každé třetině," prohlásil asistent trenéra domácích Miloš Říha.

"Dneska jsme totálně selhali v koncovce," viděl to velmi podobně i Ondřej Weissman ze strany soupeře..

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. E. Němec (Kolouch), 60. Húževka (Strapáč). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Charvát, Zavřel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4654. Stav série: 1:0.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář, Štencel - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, E. Němec - J. Káňa I, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Liberec: Lašák - Hunkes, Vitásek, Gřegořek, Výtisk, Voráček, Čakajík, Derner - Vampola, P. Nedvěd, Filippi - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, Urban, J. Vlach - K. Jass, Zacha, Bulíř. Trenéři: Hynek a M. Černý.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Tybor (T. Nosek), 20. P. Sýkora (T. Zohorna), 31. Tybor (Kolář). Rozhodčí: Mikula, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 6984. Stav série: 1:0.

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, V. Kočí, Píša - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Mozer, Semorád - Endál, Moučka, Číp. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Šenkeřík, Kolařík, Wharton, Valach, Holub, Knot - Žejdl, P. Jelínek, Tomica - Krenželok, Vrdlovec, Sklenář - Skokan, V. Růžička ml., J. Doležal - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.