reklama

Žádné překvapení. Král zůstává šéfem hokejového svazu

autor: ČTK
Tomáše Krále podpořilo ve funkci 56 z 60 delegátů

Praha - Prezidentem Českého svazu ledního hokeje byl dnes v Praze podle očekávání opět zvolen Tomáš Král. Současný šéf českého hokeje neměl protikandidáta, ve funkci jej podpořilo 56 z 60 delegátů volební konference.

Král před čtyřmi lety nahradil v čele ČSLH Vratislava Kulhánka a o jeho znovuzvolení nebylo pochyb. Jeho kandidaturu podpořila valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, aktiv druhé ligy i všechny krajské konference hokejového svazu.

Král chce zlepšit výsledky juniorského týmu

Pod vedením plzeňského právníka má za sebou hokejový svaz vydařené období. Z pohledu výsledků seniorské reprezentace získal národní tým medaili za posledních třech mistrovstvích světa. Výrazně se ale zlepšila i ekonomika ČSLH. Zatímco v polovině roku 2008, kdy Král a spol. nastoupili do jeho čela, byl svaz ve ztrátě 44,5 milionu korun, aktuálně je v kladných číslech.

I na konferenci Král uvedl, že chce pokračovat v nastoleném trendu a za jeden z hlavních cílů si stanovil zlepšení výsledků juniorského týmu. Nově bude také svaz řídit hokejovou extraligu, z které chce vytvořit v součinnosti s kluby zajímavější produkt.

 

 

 

reklama