reklama

Žádný návrat do NHL. Kovalčuk podepsal s Petrohradem novou roční smlouvu

Ilja Kovalčuk Ilja Kovalčuk autor: ČTK
Hokejsita Ilja Kovalčuk bude pokračovat v Kontinentální lize. Novou roční smlouvu podepsal s Petrohradem.

Petrohrad - Ruský hokejový útočník Ilja Kovalčuk podle očekávání podepsal novou smlouvu v Petrohradu, kde strávil uplynulé čtyři sezony. Čtyřiatřicetiletý kanonýr se s SKA dohodl na kontraktu na jeden rok.

Kovalčuk návrat odložil. Ještě rok zůstane v KHL, aby o jeho budocnousti nerozhodovalo New Jersey Kovalčuk návrat odložil. Ještě rok zůstane v KHL, aby o jeho budocnousti nerozhodovalo New Jersey Čtěte zde

Dvojnásobný mistr světa a bronzový olympijský medailista Kovalčuk údajně uvažoval o návratu do NHL, kde působil do roku 2013. Tento týden však jeho agent oznámil, že jednička draftu z roku 2001 zůstane v příští sezoně v Kontinentální hokejové lize. Nyní je jasné, že bude i pokračovat v dresu Petrohradu.

Kovalčuk odešel před čtyřmi lety z NHL navzdory tomu, že v září roku 2010 podepsal s New Jersey patnáctiletý kontrakt na 100 milionů dolarů. S Petrohradem následně získal rodák z Tveru v roce 2015 a letos Gagarinův pohár.

V obou soutěžích má Kovalčuk skvělou bilanci. V NHL si v 816 duelech základní části připsal stejný počet bodů za 417 gólů a 399 asistencí, v KHL ve 245 zápasech nasbíral 264 bodů za 107 branek a 157 nahrávek.

reklama