reklama

Zákaz nezákaz. Růžička si udělal v hospodě party, "zaměstnankyně" tančily na stolech

Martin Růžička při oslavách pardubického titulu v roce 2012 Martin Růžička při oslavách pardubického titulu v roce 2012 autor: Zuzana Hronová
Až policie musela rozehnat party, kterou si ve vlastní restauraci Na Cibulce uspořádal Martin Růžička i přes zákaz nařízený vládou. Bývalý brankář hokejových Pardubic při tom jednoho muže v uniformě napadl a strhl mu roušku. Policisté později Růžičkovi naměřili 1,59 promile alkoholu v krvi.

Podezřelé aktivity si policisté všimli kolem sedmé večer při běžné projížďce Polabinami v Pardubicích. "Viděli, že v restauraci se svítí a někteří lidé tancovali na stole," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

V lokále bylo společně s Růžičkou šest nebo sedm žen, o kterých Růžička tvrdil, že jsou to jeho zaměstnankyně. Každá z nich ovšem byla v podnapilém stavu: zatímco jim policisté naměřili mezi 0,45-1,72 promile, Růžička měl mít v krvi 1,59.

"Majitel byl vyzván k předložení občanky, což udělal, ale v nestřežené chvíli si ji vzal zpátky a už ji nechtěl policistům vydat," sdělila Janovská.

"Museli jsme použít donucovacích prostředků. Majitel se začal se bránit, policistovi strhl z obličeje roušku a z ucha mu vytrhl a poškodil příposlech radiostanice. Během toho všeho se zbytek osazenstva snažil majitele vytrhnout z rukou policie a znovu jsme použili donucovací prostředky," pokračovala Janovská.

Provozní restaurace tvrzení policie označila za výmysl. "Nic takového se nestalo, je to trapné," prohlásila v rozhovoru pro televizi Nova, která na případ upozornila.

Dvaatřicetiletý Růžička je bývalým členem mládežnických hokejových reprezentací, hrál i za národní mužstvo do 20 let. Kromě Pardubic, se kterými v roce 2012 slavil mistrovský titul, si extraligu zachytal i za Mladou Boleslav a Chomutov. V nejvyšší soutěži nastoupil naposledy v sezoně 2017/18.

reklama