reklama

Zámorský se diví. Tři zápasy je moc, Růžičku by složil znovu

Petr Zámorský si příští tři zápasy v sérii s Třincem nezahraje. Kvůli zákroku na Martina Růžičku. Petr Zámorský si příští tři zápasy v sérii s Třincem nezahraje. Kvůli zákroku na Martina Růžičku. autor: Marian Ježowicz
Obránce Petr Zámorský je zaskočen distancem na tři zápasy za faul na třineckého Martina Růžičku. Stejně tvrdě by prý útočníka zastavil i příště. "Je to moje práce," říká.

Třinec - Lehce si povyskočil, zvedl ruce a úderem do hlavy poslal Martina Růžičku k ledu. Tvrdý zákrok obránce Zlína Petra Zámorského sice ušel pozornosti rozhodčích, ale hned ráno vše napravila disciplinární komise.

Padl první verdikt a nejtěžší dosud udělený trest v letošním play off, který může semifinálovou sérii s Třincem značně ovlivnit. Klíčový obránce Zlína si nezahraje příští tři zápasy. 

Celý zákrok si můžete prohlédnout na videu ZDE.

"Nejsem z toho vůbec nadšený. Byl jsem ráno překvapený z toho, jak tvrdý trest jsem dostal," říká teď potrestaný obránce v rozhovoru pro Aktuálně.cz. A hlavně doufá, že jeho spoluhráči dokáži nepříznivý stav 0:1 na zápasy otočit i bez jeho pomoci. 

Určitě jste ten zákrok viděl zpětně i na videu, souhlasíte s trestem?
Viděl jsem to na videu, ale jestli souhlasím nebo nesouhlasím je stejně jedno. Na to se mě nikdo ptát nebude.

Zvažovali jste alespoň, že proti třízápasovému trestu podáte odvolání?
Myslím, že by to ani nemělo cenu. Podobný trest jsem dostal i na začátku sezony a tehdy jsme se odvolávat zkoušeli, bylo to bez šance.

Je pro vás druhý podobně tvrdý trest alespoň ponaučením pro příště?
Já bych do toho souboje šel úplně stejně i teď. Nechtěl jsem Růžičku zranit, s takovým úmyslem jsem do toho nešel. Nedíval se, měl puk a já ho chtěl tvrdě zastavit. To je přece moje práce.

Co vám na to řekli trenéři?
Mluvili se mnou hned ráno, když mi řekli, že nebudu hrát. Nebyli za to rádi, ale já je chápu. Oslabil jsem v důležitou část sezony svůj tým na tři zápasy.

Jaké to teď pro vás bude sledovat další vývoj série jen z tribuny?
Těžké. Když nemůžete svému týmu pomoct, není to příjemné. Nezbývá mi nic jiného, než si ten trest odpykat a doufat, že to kluci zvládnou i beze mě, abych se do série ještě vrátil. 

reklama