reklama

Zápas s Dynamem byl pro celý Lev velkou lekcí, uznal Vrána

Petr Vrána bojoval do poslední chvíle. Na ledě za stavu 1:2 útočil, i když hrál Lev ve třech. Dynamo Moskva nervózní zápas vyhrálo a Vrána měl jasno: Tohle pro nás byla velká škola. Petr Vrána bojoval do poslední chvíle. Na ledě za stavu 1:2 útočil, i když hrál Lev ve třech. Dynamo Moskva nervózní zápas vyhrálo a Vrána měl jasno: Tohle pro nás byla velká škola. autor: Eduard Erben
"Nemůžeme se divit, že Dynamo vyhrálo dvakrát po sobě titul. Tenhle zápas byl velkou lekcí," řekl po prohře 1:2 lev Petr Vrána.

Moskva (od našeho zpravodaje) - Dvakrát po sobě vyhrálo Kontinentální ligu a suverénně jí vede i v této sezoně. Dynamo Moskva je mašina, která šlape skvěle.

A nezadrhla se ani proti rozjetému Lvu Praha. Český celek v Moskvě bojoval do poslední vteřiny, ale prohře 1:2 v dost vyhroceném utkání nezabránil.

"Ani se nemůžeme divit, že vyhráli dva tituly po sobě. Mají vyrovnané všechny čtyři pětky a to jim dneska ještě několik důležitých hráčů chybělo," řekl po prohře v rozhovoru pro Aktuálně.cz přímo v Moskvě útočník Petr Vrána. "Byla to pro nás velká lekce."

Lev sehrál s Dynamem více než vyrovnanou partii a před blížícím se play off si znovu potvrdil, že se s absolutní špičkou soutěže může směle rovnat. V Moskvě dokonce nebyl daleko od zisku bodů, deset vteřin před koncem ale Justin Azevedo samostatný únik smolně neproměnil.

Petře, s Dynamem se asi alespoň bod urvat dal, že?
Asi jo. V první třetině jsme byli lepší a měli ze hry víc, ale věděli jsme, že pak nastoupí, že si o přestávce uvědomí, že takhle to s námi nepůjde. To se pak taky stalo, hráli víc do těla a ze hry měli asi víc oni. Byl to boj se vším všudy, oni hráli svou hru, Komarov dělal ty své věci a dali nám gól z přesilovky.

Komarov vám pil krev hodně, že?
Jo. My jsme to přitom věděli, všichni ho známe, víme, že tohle dělá. Jedna věc je, že to dělá, jedna věc, že si to může dovolit. Že si ale stoupne před naší střídačku a směje se, za to by mu v Americe někdo buď usekl hlavu nebo by se o to postarali rozhodčí. To je nesportovní chování, nemělo by se to stávat. A ještě k tomu když vedli. Dělal to naschvál, aby nás rozhodil.

Před play off by to mohla být dobrá škola, tým by si mohl uvědomit, že by se neměl nechávat vyrovokovat, že?
Jo. Dneska to byl zápas, který byl těm v play off hodně podobný ať je to jakýkoliv tým. My se nemůžeme divit, že vyhráli dva tituly. Mají vyrovnané lajny a ještě jim chyběli další kvalitní hráči. Byla to velká lekce a je škoda, že jsme nevuyžili žádnou přesilovku. Zápas by byl asi o něčem jiném.

Čtyři vteřiny před koncem ujížděl sám na bránu Justin Azevedo...
A já to ani neviděl, sotva jsem dostřídal. Pěkně dlouho nás tam ždímali a když jsem se pak podíval, vypadalo to, že jde puk do brány. Bohužel. Asi chybělo i štěstí, ale když nedáváme góly z přesilovky, žádný zápas neurvem.

Co se stalo v závěru zápasu, že jste místo tlaku faulovali a hrali ve třech?
Otázka je jestli to byl faul nebo ne, bohužel. I v těch třech jsme ale měli šance a hráli jsme vyrovnaně. Já to ale znovu zopakuju, dnes jsme se hodně naučili, byla to pro nás všechny velká lekce odehrát s Dynamem takový zápas.

Před tím oslabením tři na pět na konci zápasu jste šli na led s tím, že budete útočit?
Přesně tak, už nebylo co. Chtěli jsme dokonce vytáhnout brankáře z brány a zkusit to ve čtyřech. Já jsem tam podcenil jednu situaci, kdy jsme s Jirkou Novotným ve dvou vyrazili do brejku. Kdybych vystartoval o chvilku dřív, asi bych ten puk stihl a byla z toho velká šance. Škoda, i ve třech jsme s nimi dokázali hrát vyrovnaně.

reklama