reklama

Zápas se Slováky jsme strašně podcenili, přiznal Zadina

Robert Reichel, trenér reprezentační osmnáctky Robert Reichel, trenér reprezentační osmnáctky autor: ČTK
Svěřenci Roberta Reichla měli největší problémy s proměňováním přesilových her. V těch se těžko udrželi na puku a po přechodu do pásma o něj rychle přicházeli. Slováci dobře napadali obránce, ti pod tlakem chybovali a pouštěli dravé soupeře k nájezdům na brankáře Josefa Kořenáře. Dvě takové situace skončily gólem - jedním ze hry, druhým po trestném střílení.

Grand Forks - Čeští hokejisté si na mistrovství světa hráčů do 18 let zkomplikovali situaci. Po porážce se Slovenskem 3:4 obsadili poslední postupovou čtvrtou pozici a místo Švédů, kteří by mohli být teoreticky schůdnějším čtvrtfinálovým sokem, je čeká největší favorit turnaje. Domácí výběr USA vyhrál šest z posledních sedmi šampionátů, jednou byl druhý a od roku 2004 mu nikdy neunikla medaile z vrcholu sezony.

"Zápas jsme strašně podcenili. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Jak mohli všichni vidět, tak nešlo," uznal po duelu útočník Filip Zadina, který dal dosud v každém utkání na šampionátu gól.

Svěřenci Roberta Reichla měli největší problémy s proměňováním přesilových her. V těch se těžko udrželi na puku a po přechodu do pásma o něj rychle přicházeli. Slováci dobře napadali obránce, ti pod tlakem chybovali a pouštěli dravé soupeře k nájezdům na brankáře Josefa Kořenáře. Dvě takové situace skončily gólem - jedním ze hry, druhým po trestném střílení. A to Slováci ještě jedno trestné střílení neproměnili.

Právě přesilovky bude muset tým kolem kapitána Marka Zachara výrazně zlepšit. "A jestli chceme proti USA uspět, musíme naše šance využívat," komentoval skleslý Zadina.

Zatímco čeští mladíci vyhráli zatím jediné utkání ze čtyř, Američané své soupeře válcují. Ve skupině A neztratili ani bod a opanovali ji s impozantním skóre 30:4. Jejich dominance je dokonce taková, že vyhráli všechny odehrané třetiny na turnaji.

Češi i tak věří, že se Spojeným státům dokážou postavit. Čerpat chtějí kromě jiného z výkonu v povedeném utkání s Kanadou, kterou přes porážku 1:3 přestříleli. "Do zápasu s USA půjdeme s čistou hlavou. Vyspíme se a je to teď na nás, dáme do toho absolutně všechno. Můžeme se snažit navázat na to, co jsme hráli proti Kanadě. Musíme se semknout," nabádal Zadina.

Připomněl zároveň, že Češi by zámořského favorita museli na cestě za úspěchem porazit tak jako tak. Zkouška připravenosti, obětavosti i dovedností přijde jen dříve, než původně čekali - už ve čtvrtfinále. "Přijeli jsme udělat týmový úspěch, odvézt si alespoň dobrý pocit a ukázat, že Česko není v hokeji zase až tak špatné," prohlásil Zadina.

reklama