reklama

Zápasy hokejového MS se uskuteční bez diváků, minimálně ve skupinách

Tentokrát diváci za plexisklem nebudou Tentokrát diváci za plexisklem nebudou autor: Luboš Vácha
Zápasy základních skupin hokejového mistrovství světa v Lotyšsku se budou hrát bez přítomnosti diváků v arénách. Prezident mezinárodní federace IIHF René Fasel ale věří, že na čtvrtfinálové souboje by se fanoušci alespoň v omezeném počtu mohli dostat.

"Překvapilo by mě, kdyby se v průběhu prvního týdne hrály zápasy s diváky. Věříme, že by se situace mohla změnit od čtvrtfinále," uvedl Fasel v rozhovoru pro RTSsport. Důvodem, proč šampionát začne bez fanoušků, je nepříznivá pandemická situace v Lotyšsku.

Devět dní před začátkem turnaje jsou pořadatelé podle jeho slov připraveni, i když například v současnosti stále řeší nevyhovující podmínky v jedné z plánovaných tréninkových hal. Fasel zároveň potvrdil, že se šampionát uskuteční v takzvané bublině a jednotlivé týmy i hráči budou izolováni a neměli by se dostat do kontaktu s okolím.

Mistrovství světa, které mělo původně s Lotyšskem organizovat i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Český tým se představí ve skupině A, první zápas jej čeká hned v úvodní den turnaje, kdy se utká s Ruskem,

reklama