Liga mistrů ve Znojmě táhla. Orli těsně podlehli německému mistru

Lukáš Caha Lukáš Caha
23. 8. 2016 22:02
Kromě českých extraligových týmů se na mapě hokejové Ligy mistrů objevilo letos i Znojmo, které si účast zajistilo díky povedené sezóně v mezinárodní EBEL lize.
Libor Šulák byl jediným střelcem Orlů. Skóroval však třikrát.
Libor Šulák byl jediným střelcem Orlů. Skóroval však třikrát. | Foto: Lukáš Caha

ZnojmoOrli vstoupili do Ligy mistrů prohrou s německým mistrem. Na domácím ledě před více než třemi tisíci fanoušky vzdorovali tlaku Mnichova až do patnácté minuty. Pak se prosadil Američan Keith Aucoin. Netrvalo to však dlouho a Libor Šulák stav srovnal.

Talentovaný dvaadvacetiletý obránce Šulák byl také jediným domácím hráčem, který se za celý večer dokázal prosadit. Ve druhé třetině poslal své barvy dokonce do vedení, ale ve třetí dvacetiminutovce zaúřadoval německý velkoklub a třemi góly rozhodl o své první výhře v letošním ročníku CHL.

Libor Šulák již je v posledních minutách kosmeticky upravil na konečných 3:4, a zároveň tak dokonal svůj hattrick.

"Je to můj první hattrick mezi seniory, takže paráda," neskrýval po utkání nadšení bývalý hráč Chomutova a mladá hvězda EBEL uplynulé sezóny. "Je ale škoda, že jsme neudělali alespoň bod. Měli jsme na to."

Když jste dal svůj druhý gól, už jste měl myšlenky na ten hattrick?
To ani ne, abych pravdu řekl. Ale po první brance jsem si říkal, že chci dát ještě druhý gól.

Jak se to sejde, že dá obránce tři branky za zápas?
Pomohli mi spoluhráči. Mám kolem sebe zkušené kluky, kteří dokáží dát dobré nahrávky. Snažím se to jen využít.

Co se v té třetině stalo, že jste během deseti minut třikrát inkasovali?
Je škoda toho oslabení na začátku třetiny, kdy jsme dostali vyrovnávací branku. Trochu nás to skolilo, ale musíme si z toho vzít ponaučení do příštích zápasů. Nemůže nás to takhle rozhodit. Kdybychom pokračovali tak, jako na konci utkání, myslím si, že alespoň ten bod máme.

Jaké to je hrát první soutěžní zápas už v půlce srpna?
Máme potrénováno. Už jsem se těšil. Odehráli jsme sice jen čtyři přípravné utkání, ale s tím by se každý profesionál měl porvat. Ani jsem ale nevnímal, že jsou venku třicítky, teplo mi je každý zápas.

Bylo to utkání oproti EBEL lize jiné?
Popravdě ani ne. Přišlo mi to stejné jako hrát proti Salcburku. To tempo bylo ale samozřejmě nižší než ve finále play off.

Některé české kluby Ligu mistrů neberou jako prestižní soutěž. Jak to je u vás?
My jsme se snažili normálně vyhrát. Byl to pro nás mistrovský zápas.

Vedení klubu avizovalo, že by rádo postoupilo ze základní skupiny…
Plány se nemění. Chceme urvat body ve Fribourgu, a potom vrátit tu porážku Mnichovu. Půjdeme si za tím.

Znojmo přes léto podstatně obměnilo kádr. Nepřekvapilo vás, když sem zamířili Polák a Holanďan?
Ani ne. O tom je hokej, že poznáte hráče ze všech koutů světa. Jsem za to rád, že se seznámím s jinou mentalitou.