reklama

Střelec z MS se vrací do O2 areny. Moc jsem se těšil, hlásí Zaťovič

Martin Zaťovič Martin Zaťovič autor: Milan Kammermayer
Vyprodaná O2 arena se ve čtvrtek může těšit jen na několik hráčů, kteří nastoupili na květnovém mistrovství světa. Jedním z nich je Martin Zaťovič.

Praha - Hokejový útočník Martin Zaťovič už se těší, jak si ve čtvrtek v utkání Euro Hockey Tour proti Finsku připomene v dresu české hokejové reprezentace atmosféru květnového mistrovství světa. Třicetiletý hráč Togliatti je v současném kádru kouče Vladimíra Vůjtka staršího jedním ze čtyř účastníků domácího šampionátu. Dalšími jsou obránce Jan Kolář a útočníci Jan Kovář a Petr Koukal.

"Vzpomněl jsem si, jak jsme si ty zaplněné kulisy užívali. A ještě silněji se mi všechno vybaví ve čtvrtek při zápase," řekl novinářům Zaťovič po dnešním tréninku v O2 areně. Tam se kvůli úternímu koncertu skupiny Kabát národní tým přesunul až dnes, v úterý po srazu měl první přípravnou jednotku v Letňanech.

Na mistrovství světa zářil

Pod novým koučem Vůjtkem, který v létě nahradil Vladimíra Růžičku, se představí poprvé. A po absenci na první akci sezony, listopadovém turnaji Karjala, se dočká startu právě v premiérovém domácím vystoupení v sezoně před jinak moskevským Channel One Cupem. "Moc jsem se těšil, že si zase zahraju v Praze před českým publikem a plnou halou," těší se Zaťovič.

Na šampionátu v Praze byl se čtyřmi brankami spolu s Vladimírem Sobotkou druhým nejlepším střelcem českého týmu za Jaromírem Jágrem, který se trefil šestkrát. Zda naváže na střeleckou formu i na startu nové reprezentační kapitoly, o tom nechtěl spekulovat. "To uvidíme, nechci předbíhat," řekl s úsměvem Zaťovič.

Bude si chtít spravit chuť z klubu. Lada i přes tři výhry z posledních čtyř zápasů je ve Východní konferenci KHL dvanáctá se ztrátou jedenácti bodů na play off. "Máme slabší tým, než jsme měli loni. Nedařilo se nám ze začátku a teď se to zvedá, tak uvidíme. Chceme se dotáhnout do play off. Furt je to otevřené," podotkl Zaťovič.

"Někteří kluci si dělali, co chtěli"

Podle něho se tým pod trenérem Artisem Abolsem zvedá. "Někteří mladí kluci si dělali, co chtěli. Teď máme trenéra, který se to snaží korigovat. Já sám spíš usměrňuju kluky ve své lajně, abychom měli nějaký systém a nevypadali na ledě jak banda nazdárků. Teď mám spoluhráče, se kterými jsme si to vysvětlili a trochu i předvádíme, co bychom chtěli," navázal bývalý hráč Karlových Varů, který se přesunul do KHL loni po MS v Minsku.

Musel si zvykat i na fakt, že oproti minulé sezoně už v týmu nemá krajana Jiřího Hunkese a slovenské beky Karola Slobodu a Petera Podhradského. "V kabině se kamarádím se všemi. Navíc je pozitivní, že tam s sebou mám i rodinu, takže nejsem osamocený," řekl Zaťovič smířený s tím, že už si se spoluhráči nepromluví v mateřštině.

Manželka se s absencí jejich rodin prý také vyrovnala. "Nic jiného jí nezbývá a zvládá to dobře. Máme dvouletou dceru, takže se o ni stará. Našla si i nějaké koníčky a skamarádila se s pár lidmi," dodal Zaťovič.

reklama