reklama

Zbytečné play out? Příprava na baráž i šance pro opomíjené

Jen pár týdnů po olympiádě se musí Tomáš Kaberle přeorientovat na zápasy v play out, v nichž prakticky o nic nejde. Kladno je však bere jako přípravu na baráž, v níž Rytíři budou bojovat o záchranu. Jen pár týdnů po olympiádě se musí Tomáš Kaberle přeorientovat na zápasy v play out, v nichž prakticky o nic nejde. Kladno je však bere jako přípravu na baráž, v níž Rytíři budou bojovat o záchranu. autor: ČTK
V úterý startuje úvodní kolo skupiny "o umístění" v extralize. Přestože co se postavení týče, není už prakticky o co hrát, týmy ji vypustit nechtějí.

Praha - Mohlo se rokovat o jejím zrušení, ovšem nikdo takové jednání nakonec neinicioval. A tak se skupina "o umístění" odehraje a v plném rozsahu. Přestože je už předem jasno, kdo spadne do baráže.

"Vůbec jsme neuvažovali o tom, že bychom tyto zápasy zrušili," uvedl ředitel extraligy Josef Řezníček s tím, že nejprve by musel takový podnět přijít ze strany samotných klubů.

Ze čtveřice týmů, které se nedostaly do play off ani jeho předkola, uvažovaly otevřeně o tomto návrhu pouze v Litvínově, jemuž vyřazovací boje unikly až v posledním kole.

"V okamžiku, kdy se ukázalo, že v play out vlastně nebude moc o co hrát, o tom asi trochu uvažovali všichni," přiznal pro Aktuálně.cz generální manažer Vervy Robert Kysela.

"Ale chceme garantovat a zachovat regulérnost soutěže, a proto jsme žádný návrh na zrušení neiniciovali. V Chomutově a na Kladně by to také asi před baráží nelibě nesli," uvedl.

Závazky vůči partnerům i fanouškům

Příznivým faktem pro všechny čtyři celky jsou malé dojezdové vzdálenosti, díky nimž jim odpadnou únavná cestování několik stovek kilometrů.

Litvínov a Karlovy budou bojovat pouze o konečné umístění a šestice zápasů pro ně má mizivý význam. Přesto je chtějí odehrát se ctí.

"Máme závazky vůči partnerům klubu, tak i k našim fanouškům," jsou si vědomi v Karlových Varech.

"Můžeme dát větší příležitost hráčům, kteří v základní části nebyli tolik vytěžovaní, případně vyzkoušet hráče širšího kádru," plánují v Litvínově.

Před baráží do formy

Pro třinácté Kladno a čtrnáctý Chomutov naopak jde o poslední možnost, jak vyladit formu před ošidnou baráží. Boje o záchranu začnou o dva týdny později.

"K zápasům skupiny o umístění se postavíme co nejzodpovědněji," slibuje chomutovský trenér Jaroslav Beck, jehož výběr v základní části vyhrál pouze šest utkání, získal 27 bodů a ve druhé polovině soutěže téměř nebodoval. Další porážky by jeho svěřence a fanoušky před baráží určitě optimisticky nenaladily.

Dostat se do formy před prolínací soutěží chtějí také na Kladně. "Nemůžeme si dovolit nebrat tato utkání vážně, musíme se co nejlépe připravit na baráž. Žádné šetření se neexistuje," burcuje asistent trenéra Josef Zajíc.

Levnější vstupné

Přes veškerá ujištění o stoprocentním nasazení je však jasné, že tato utkání žádným tahákem pro fanoušky nejsou. A tomu odpovídají i ceny lístků. Někde vstupné snížili i více než o polovinu, pohybuje se od 50 do 100 korun.

V Chomutově ceny klesly už v průběhu sezony, když bylo jasné, že Piráti letos díru do extraligy neudělají. Fanoušci tak ve slušném počtu chodili, i když se nedařilo. Naopak na Kladno a Karlovy Vary nepřišly v posledních domácích duelech ani dvě tisícovky.

reklama