reklama

Kdysi žádal Jágra o hokejku, a dostal dres. Rád si proti silnějšímu Kladnu zahraju, hlásí Kutlák

Zdeněk Kutlák vede hokejisty Českých Budějovic jako kapitán. Zdeněk Kutlák vede hokejisty Českých Budějovic jako kapitán. autor: ČTK
Motor s kapitánem Zdeňkem Kutlákem bojuje v závěru WSM Ligy o nejlepší výchozí pozici pro play-off, kde může potkat i Kladno posílené o Jaromíra Jágra. Zkušený obránce Českých Budějovic si s Jágrem zahrál v národním týmu a myslí si, že kladenský útočník ještě neřekl v NHL poslední slovo. A obavy z Rytířů Kutlák nemá, klidně by je v souboji o extraligu vyzval.

Jak vnímáte návrat Jaromíra Jágra do České republiky?

Jarda je samozřejmě obrovská ikona a dokázal toho nesmírně hodně v tomhle sportu a celkově v životě. Pro lidi je to super, uvidí ho hrát a z toho, co jsem vyčetl tak nějak mezi řádky, soudím, že to v NHL ještě úplně nezabalil. První ligu určitě oživí, vždyť skoro všechny zimáky, kde má hrát, hlásí vyprodáno.

V Českých Budějovicích by bylo plno asi i bez Jágra, ne?

No, to ano. Nám to tam lidi vyprodávají docela často, ale teď je zájem o lístky na Jágra opravdu enormní. Větší než předtím.

Váš trenér Marian Jelínek říkal, že se chce Kladnu v play-off raději vyhnout. Nakolik ovlivní hráč jako Jágr výkon mužstva?

To je strašně těžká otázka. Je to obrovská persona a dovede hráče kolem sebe zvednout. Sami to v kabině pocítí, mnoho z nich si splní klukovský sen, zahrají si s Jardou Jágrem. Každého to nakopne, budou rozhodně silnější, ale nedívám se na to tak, jestli Jardu mají, nebo ne. Já si proti němu rád zahraju.

Bolesti jsem neměl, proto jsem hrál celý zápas, pochvaloval si Jágr. A smekl před kamarádem Nedvědem Bolesti jsem neměl, proto jsem hrál celý zápas, pochvaloval si Jágr. A smekl před kamarádem Nedvědem Čtěte zde

Potkali jste se spolu v reprezentaci? Jaké na to máte vzpomínky?

Potkali jsme se vícekrát, vzpomínek je více. Odehráli jsme společně několik turnajů Euro Hockey Tour, ale na přesný počet a na rok už si nevzpomenu. Vzpomínky mám na něj vesměs jenom pěkné. Dostal jsem od něj dres s věnováním, mám ho pořád doma a nikomu ho nedám.

To byl dres národního týmu?

Ano, byl to český dres po jednom Euro Hockey Tour v Rusku. Poprosil jsem ho tenkrát o hokejku, ale on mi tehdy dal dres s věnováním, což je samozřejmě ještě víc. Moc si toho cením, mám ho schovaný.

Jak si užíváte sezonu po návratu do jižních Čech vy?

Užívám si to hlavně díky lidem. Máme obrovskou podporu, naši fanoušci umí vytvořit skvělou atmosféru. Na druhou stranu je cítit obrovský tlak, očekává se od nás postup do extraligy. Teď se od toho musíme trochu oprostit a jít zápas od zápasu.

V týmu je vás více rodáků z Českých Budějovic, sešel jste se třeba s Novákem nebo Nedorostem. Je důležité toto sepětí s krajem?

Vždy, když se vám můžou vrátit domácí hráči, je to fajn. Ale máme tu i kluky odjinud, postavit dneska tým jenom z odchovanců je složité. Byl bych rád, kdyby se vrátili ještě další hráči, ale už jich tolik ani nezbývá.

Souboj a objetí kamarádů, čeští cestující Jágrové a gólová smršť. To nabídla premiéra 68 ve WSM lize Souboj a objetí kamarádů, čeští cestující Jágrové a gólová smršť. To nabídla premiéra 68 ve WSM lize Prohlédněte zde

Sledujete už po očku vývoj v extralize a soupeře pro případnou baráž, byť se ve WSM Lize teprve dohrává základní část?

Na jednu stranu o tom cíli všichni víme, ale na druhou se o něm na můj vkus začalo mluvit hrozně předčasně. Od začátku roku jsem byl na to opatrný a budu do poslední chvíle. Tahle liga se musí hrát s obrovskou pokorou, není to jednoduché a je to úplně rozdílný hokej, než jsem byl zvyklý hrát celou kariéru. Musíme se soustředit hlavně na sebe.

Hodně těžké může být už první kolo play-off.

Já sám si v téhle lize nepamatuju lehký zápas. Některé sice vypadají podle výsledku jako jednoduché, ale je to třeba o tom, že vám na začátku napadaly tři góly, které jinde nepadly, a potom jsme se dotrápili do konce. Zkrátka si nevybavím jediný lehký zápas a v play-off to bude platit.

Je nějaký soupeř, kterého byste si vyloženě nepřál?

Vůbec ne. Já na to takhle nekoukám, v tomto roce celkově sleduju statistiky a tabulky hrozně málo. Když jsem byl mladší, sledoval jsem to víc, ale teď mě zajímá jen příští zápas. O víc se nestarám.

Co se stalo naposled ve Frýdku-Místku, kde jste už v páté minutě vedli 2:0, ale pak jste zápas ztratili?

To kdybych věděl. Ten zápas jsme měli parádně rozehraný. Věděli jsme, že to tady bude těžké, ale nabídli jsme domácím strašně moc šancí. Oni čtyři využili a ještě další měli. Góly jsme jim opravdu nabídli na stříbrném podnose. To se týmu, jako jsme my, nemůže stávat.

V čem vidíte před blížícím se play-off největší rezervy?

Rezervy určitě máme, ale nějak bych je nechtěl vyjmenovávat. Je pravda, že čas play-off už se blíží a my si takové výpadky nemůžeme dovolovat. Ve Frýdku jsme si na druhou stranu nějaké šance vypracovali, ale na rozdíl od domácích jsme neproměnili trestné střílení, nedali jsme gól do prázdné branky. Na tom musíme zapracovat. Soupeři trestají pomalu každou naši chybu, ale my nezužitkujeme jejich zaváhání.

Proč jste nedávno vynechal pár zápasů? Už jste v pořádku?

Vynechal jsem dva zápasy. Měl jsem nějaký problém na noze, ale nic velkého. Jak se to říká v NHL, problém ve spodní polovině těla.

Jágr je velký hráč, ale první liga není amatérská. Přesto se chci Kladnu vyhnout, říká Jelínek Jágr je velký hráč, ale první liga není amatérská. Přesto se chci Kladnu vyhnout, říká Jelínek Čtěte zde
reklama