reklama

Zdevastovaný Slovan. Slavný slovenský klub musí rozpustit celé mužstvo

Hokejisté Slovanu Bratislava Hokejisté Slovanu Bratislava autor: ČTK
Hokejový klub Slovan Bratislava kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru neprodlouží současné smlouvy s hráči, členy realizačního týmu a většinou zaměstnanců.

S většinou kádru, který po loňském odchodu z KHL skončil v předčasně ukončené slovenské lize druhý, chce ale po obnovení činnosti navázat opět spolupráci. Současné závazky hodlá Slovan naplnit v plném rozsahu.

Barvy Slovanu hájilo i trio českých hokejistů - brankář Vladislav Habal, obránce Jiří Kučný a útočník Jindřich Abdul.

"Současné smlouvy s hráči A-týmu a členů realizačního týmu nebudou prodlouženy. Pracovní poměr skončí většině zaměstnanců klubů," uvedl Slovan v prohlášení na svém webu.

"Zároveň budou k 31. březnu 2020 ukončeny všechny dodavatelské a marketingově-obchodní smlouvy, které vzhledem k pandemii koronaviru není možné dále vzájemně plnit, respektive by jejich plněním klubu vznikly výdaje," doplnil klub.

Akcionáři Slovanu podle vyjádření museli k těmto opatřením přistoupit, aby zachránili existenci klubu. "Předčasné ukončení sezony má na klub devastační důsledky, stejně jako na velkou většinu sportovních klubů na Slovensku a ve světě," prohlásil Slovan.

Ztráty za neodehrané play off na Zimním stadionu Ondreje Nepely pro 10 tisíc diváků klub vyčíslil přibližně na 1,1 milionu eur. "Jde především o ušlé příjmy ze vstupného, pronájmu VIP lóží i nenaplnění marketingových a sponzorských smluv," uvedl klub v prohlášení.

Současné kontrakty chce dodržet. "Klub chce všechny svoje pracovně-právní vztahy vůči hráčům a zaměstnancům vypořádat v plném rozsahu," ubezpečili zástupci Slovanu, který při působení v KHL kvůli ekonomickým problémům dlužil hráčům výplaty i například za pronájem zimního stadionu.

Rány osudu, Aljaška nebo exotická angažmá. Tak dopadli první juniorští šampioni Rány osudu, Aljaška nebo exotická angažmá. Tak dopadli první juniorští šampioni Prohlédněte zde
reklama