reklama

Zdráhal: Konečně jsme hráli jako tým. Slováky už nepodceníme

Patrik zdráhal slaví jednu ze svých branek v síti Ruska Patrik zdráhal slaví jednu ze svých branek v síti Ruska autor: ČTK
Patrik Zdráhal se dvěma trefami podílel na vítězství juniorského týmu 4:1 nad Ruskem.

Toronto - Útočník Patrik Zdráhal byl jednou z hlavních hvězd zmrtvýchvstání českých hokejistů v základní skupině B juniorského mistrovství světa v Kanadě. V klíčovém zápase s Ruskem, který rozhodoval o všem, se hráč extraligových Vítkovic postaral o důležitý úvodní gól a následně i o branku na 3:1, která byla pro vývoj duelu možná zlomová. Za svůj výkon byl vyhlášen hvězdou utkání.

"Byl to zřejmě můj nejlepší zápas kariéry. David Pastrňák mě dvakrát parádně našel, následně se mi povedlo skórovat. I když musím říct, že s trochou štěstí," komentoval své trefy Zdráhal.

Pastrňák mu připravil obě šance jako na stříbrném podnose. "Děkuji mu pořád. Často se mě snaží svými nahrávkami hledat. Zatím nám to klape suprově, za což jsem moc rád," uvedl hrdina důležitého zápasu.

Svoboda podržel

Výhrou se čeští mladíci vyhnuli hrozící účasti v bojích o udržení a do play off postoupili dokonce ze druhé příčky, kam poskočili ze dna tabulky.

V těžké pozici byl před utkáním brankář Miroslav Svoboda, který zasáhl poprvé do turnaje a osvědčil se. Tým podržel zejména ve druhé části, kdy chytil Ivanu Barbašjovovi trestné střílení. "Zvládl to parádně. Mnohokrát nás v utkání podržel a je to také hodně jeho zásluha, že jsme střetnutí proti Rusům vyhráli," chválil gólmana Zdráhal.

"Věřil jsem mu, ani jsem si nepřipouštěl, že by z toho mohl dát Barbašjov gól. Já sám mu na tréninku také z nájezdu nedokážu dát branku," přidal se  Pastrňák.

Celý tým svým výkonem nechal zapomenout na bídná vystoupení v předchozích zápasech. "Od začátku jsme makali na sto procent. Dokázali jsme to, co jsme chtěli," prohlásil Zdráhal.

"Na Rusy jsme si věřili, výborně jsme se na zápas připravili. Chtěli jsme na ně vletět a dát první gól. A to se nám povedlo. Myslím, že jsme měli celé utkání pod kontrolou," prohlásil zase Pastrňák.

Slováky nepodcení

Jiná než tříbodová výhra by českou dvacítku poslala do boje o záchranu proti Německu. "Zvítězili jsme hlavně díky tomu, že jsme konečně hráli týmově. Také jsme našim kritikům ukázali, že hokej hrát umíme," řekl Zdráhal.

Ve čtvrtfinále tým narazí na Slováky a podcenění prý určitě nehrozí. "Myslím, že není na místě. To, že je zde každý soupeř silný, jsme si vyzkoušeli už proti Dánům. Musíme odvést stoprocentní výkon, ať stojíme proti komukoliv," uvedl Zdráhal.

reklama