Židlický asistoval u první výhry Ďáblů nad Rangers

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 5. 2012 7:05
Hokejisté New Jersey vyhráli druhý zápas finále konference nad Rangers a vyrovnali tak sérii na 1:1.
Série se bude za stavu 1:1 stěhovat na led New Jersey
Série se bude za stavu 1:1 stěhovat na led New Jersey | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Jersey urvali na ledě New Yorku Rangers těsné vítězství 3:2 a ve finále Východní konference NHL srovnali stav série na 1:1.

Jednou asistencí se na výhře Ďáblů podílel i obránce Marek Židlický. Nikdo jiný z českých zástupců nebodoval.

Byl to právě první gól, u kterého český bek asistoval. Ve 14. minutě Devils zahrávali přesilovku, Židlický si na modré všiml vlevo najetého Kovalčuka a ten prostřelil Lundqvista. Hosté byli i po zbytek první části aktivnější, velkou šanci měl Sýkora, který ale z dobré pozice minul branku.

Zajaca nechtěli pustit na trestnou lavici

Brzy po přestávce ale bylo vyrovnáno. Střela Staala se odrazila od zadního mantinelu a Brodeur si srazil puk do brány. V polovině zápasu byli diváci svědky kuriózní situace. Hostující Zajac byl vyloučen za nedovolené bránění na dvě minuty. Vrátka trestné lavice se ale zasekla a potrestaný hráč musel dlouho čekat, aby si trest vůbec mohl odsedět.

Asi po pěti minutách čekání ho rozhodčí dokonce posadili na domácí trestnou lavici. Nakonec se vrátka uvolnila a Zajac si šel sednout tam, kam patřil. Celé dvě minuty si tam ale nepobyl. Na 2:1 pro domácí totiž zvýšil po teči Kreider.

Ďáblové brzy opět srovnali. Carter se také prezentoval šikovnou tečí a překonal Lundqvista. Na začátku třetí třetiny hosté dokonali obrat, když Clarkson srazil ze vzduchu nahození od modré.

Jersey už těsný výsledek i díky skvělým zákrokům Brodeura ubránilo a vyhrálo 3:2. Série se teď přesune na led Ďáblů.

Výsledek - Semifinále play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

New York Rangers - New Jersey 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Staal (Richards, Girardi), 33. Kreider (Stralman, Anismov) - 14. Kovalčuk (Židlický, Parise), 39. Carter (Salvador, Bernier), 43. Clarkson (Henrique, Salvador) Stav série: 1:1