Židlický dal dva góly. Už se konečně cítí jako doma

14. 11. 2008 7:45
Obránce Židlický se poprvé trefil v dresu Minnesoty
Zdá se, že se obránce Marek Židlický ve svém novém působišti v Minnesotě konečně zabydlel. | Foto: Zuzana Hronová

St. Paul - Čechům se čtvrteční večer v NHL mimořádně vydařil.

Obránce Minnesoty Marek Židlický byl u tří gólů ze čtyř. Dvěma trefami a jednou přihrávkou pomohl zahnat Gretzkyho Kojoty z Phoenixu jasným výsledkem 4:0.

Na tři body, tentokrát však za jeden gól a dvě asistence,  dosáhnul i obránce Toronta Tomáš Kaberle v kanadském duelu proti Edmontonu, který Javorové listy vyhrály 5:2.

Židlický i Kaberle byli vyhlášeni hlavními hvězdami zápasu.

A do třetice  obránce. Filip Kuba  již v čase 1:53 poslal domácí Ottawu do vedení proti New York Islanders. Jelikož ho ale žádný z kolegů nenapodobil, Senátoři nakonec podlehli 1:3.

Stejně jako Židlický dal dva góly v utkání útočník San Jose Milan Michálek. Žraloci si v domácí aréně smlsli na Calgary 6:1.

Židlický se konečně zabydlel v Minnesotě

Se svým výkonem byl zřejmě nejvíc spokojen Marek Židlický.

Celou svou zámořskou kariéru působil oblékal jeden dres - nashvillských Predátorů. V 31 letech si musel zvykat na změnu, když se přesunul do Minnesoty.

Jak sám přiznává, přizpůsobování se novým podmínkám  probíhalo hůře, než by chtěl.

Čtěte více: Židlického pokažená premiéra: Minnesota poprvé prohrála

Vyhlášený nashvillský ostřelovač byl najednou jen svým stínem. Až do 6. listopadu měl v osobních statistikách zapsán jediný bod za jednu asistenci.

Ten den ale nastal zlom. Tým nastupoval ke svému třetímu  venkovnímu zápasu v řadě, tentokrát na ledě Colorada.

Český obránce  dokázal během čtyř minut  z úvodu zápasu přihrát na dva góly a předurčil tak  Wild k vítězství 3:1. Stal se druhou hvězdou utkání a konečně se chytil.

Ve 13. minutě se Aleš Hemský (v modrém dresu vpravo) radoval, Tomáš Kaberle (zcela vpravo) smutnil. Na konci bylo vše jinak. | Foto: Reuters

Svou vracející se pohodu potvrdil ve čtvrtek doma proti Phoenixu. Konečně se poprvé trefil v dresu svého nového klubu. Jednalo se vlastně o první Židlického gól  v zámořské kariéře za jiné mužstvo než Nashville.

Druhá trefa  a ocenění hlavní hvězdou utkání bylo jen sladkým bonusem.

Podle webu Minnesoty Wild se poprvé na jeho domácím představení byly podívat manželka a syn. Zřejmě mu přinesly štěstí.

„Je to výborné, dva přesilovkové góly jsou pro mě nesmírně důležité," oddechl si po zápase podle stránek wild.nhl.com.

Radost pochopitelně neskrýval ani trenér Lemaire: "Myslím, že se začíná v našeho herním systému cítit jako doma, ve způsobu hry, který je trochu jiný než v Nashvillu, a začíná být spokojený."

Boston - Montreal 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Branky: 18. a 49. Yelle, 20. a 24. Sturm, 3. Thornton, 45. Lucic - 34. Koivu

Ottawa - NY Islanders 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Kuba - 13. Okposo, 38. Hunter, 43. Guerin

Pittsburgh - Philadelphia 5:4 SN (1:0, 2:4, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. a 58. Crosby (na první Sýkora), 8. Cooke, 22. Malkin (Sýkora), rozhodující nájezd Goligoski - 29. a 34. Gagne, 28. Carter, 40. Lupul

Tampa Bay - Detroit 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Branky: 15. Recchi (Krajíček, Vrbata), 19. Jokinen, 56. Pettinger (Prospal) - 22. Dacjuk, 42. Zetterberg, 43. Samuelsson, 50. Franzen

Minnesota - Phoenix 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 24. a 59. Židlický, 36. Brunette (Židlický), 44. Belanger

Dallas - Los Angeles 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Richards, 35. Ribeiro - 10. Handzuš, 14. Stoll, 24. Quincey

Edmonton - Toronto 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 13. Gagner (Hemský), 28. Moreau (Hemský) - 23. Tomáš Kaberle, 25. Kulemin (Tomáš Kaberle), 39. Antropov, 46. White, 54. Grabovskij (Tomáš Kaberle)

San Jose - Calgary 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
Branky: 9. a 44. Pavelski, 9. a 22. Milan Michálek, 16. Marleau, 18. Thornton - 51. Cammalleri